Wisła 2021: Dobre kwalifikacje w wykonaniu Polaków

fot. https://www.facebook.com/PolskiZwiazekNarciarski/

W kwalifikacjach do konkursu indywidualnego na skoczni im. Adama Małysza wzięło udział 13 polskich skoczków, z czego tylko dwóch nie zobaczymy w niedzielę.

Tym, co należy uznać za najbardziej kluczowe w kontekście polskiej kadry, jest to, że nastąpił mały postęp, biorąc pod uwagę ogólną dyspozycję Biało-czerwonych w tym sezonie.

Zauważył to trener Michal Doležal, który na antenie TVP Sport w następujący sposób ocenił kwalifikacje:

– Ogólnie to krok do przodu całej naszej kadry. Wyglądało to nieźle, ale rezerwy na pewno są. Widać, że mamy gdzie iść i to jest dla nas najważniejsze.

Najlepszym polskim zawodnikiem był Kamil Stoch (10. miejsce), który prezentował dobrą dyspozycję także w dwóch sesjach treningowych.

Poza nim przez kwalifikacje przebrnęli: Jakub Wolny (19. miejsce), Piotr Żyła (20. miejsce), Andrzej Stękała (22. miejsce), Dawid Kubacki (28. miejsce), Klemens Murańka (33. miejsce), Stefan Hula (35. miejsce), Jan Habdas (41. miejsce – debiutant), Tomasz Pilch (44. miejsce) i Aleksander Zniszczoł (45. miejsce).

W niedzielnym konkursie nie pojawią się za to Maciej Kot (zdyskwalifikowany z powodu nieregulaminowego kombinezonu) oraz Jarosław Krzak (58. miejsce).

Skład na konkurs drużynowy

Bezpośrednio po dzisiejszym konkursie trener Michal Doležal ogłosił skład, który zaprezentuje się w jutrzejszej „drużynówce”:
– Piotr Żyła,
– Andrzej Stękała,
– Dawid Kubacki,
– Kamil Stoch.

Terminarz zawodów w Wiśle:

04.12.2021 (sobota):
15:30 – Seria próbna
16:30 – Rozpoczęcie pierwszej serii (konkurs drużynowy)

05.12.2021 (niedziela):
15:00 – Kwalifikacje
16:00 – Rozpoczęcie pierwszej serii (konkurs indywidualny)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *