,,Lokatorka” opowie o historii Jolanty Brzeskiej

źródło: materiały prasowe, kadr z filmu

Nadchodzi długo wyczekiwana premiera filmu „Lokatorka”. Film będzie inspirowany życiem warszawskiej działaczki społecznej o prawa lokatorów, Jolanty Brzeskiej. W tym roku minęła 10 rocznica śmierci społeczniczki. 

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu „Lokatorka”. Film inspirowany będzie życiem Jolanty Brzeskiej, opowie o jej zaangażowaniu w obronę praw eksmitowanych lokatorów oraz dzielnej walce z mafią reprywatyzacyjną, której społeczniczka samotnie stawiała czoło i zapłaciła za to najwyższą cenę.

Jolanta Brzeska została zamordowana 1 marca 2011 roku przez nieznanych do tej pory sprawców. 10 lat temu działaczka społeczna wyszła z domu i nigdy do niego nie wróciła. Jej ciało zostało znalezione zwęglone w Lesie Kabackim. Sprawa w sierpniu 2021 została umorzona.

Akcja filmu skupi się na wydarzeniach w kamienicy na warszawskim Mokotowie.  Główna bohaterka ekranizacji, Janina Makowska, będzie starała się stawiać opór rzekomemu prawnemu właścicielowi kamienicy, który zmuszał lokatorów do opuszczenia swoich mieszkań. Po jej tajemniczym zaginięciu dochodzenie obejmie młoda policjantka, jej śledztwo doprowadzi do wielu zaskakujących faktów, a poszlaki wskazywać będą nawet na uznanych członków polskiej palestry.

Do obejrzenia w Internecie jest już pierwszy oficjalny zwiastun ,,Lokatorki”.

Film w reżyserii Michała Otłowskiego trafi na ekrany kin 3 grudnia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *