Trwa konkurs o Nagrodę Bursztynowego Mieczyka dla pomorskich NGO

Trwa 27. edycja konkursu o Nagrodę Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego. Pomorskie organizacje pozarządowe mogą zgłaszać kandydatury na stronie konkursu do 5 listopada. Gala wręczenia nagród odbędzie się 3 grudnia. 

– Nagroda promuje postawy prospołeczne i inicjatywy na rzecz społeczności lokalnych, a sama gala jest od lat największym świętem III sektora w naszym województwie – mówi Jerzy Boczoń, prezes Fundacji RC. Konkurs o Nagrodę Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego jest skierowany do organizacji pozarządowych z siedzibą w województwie pomorskim. Inicjatorem Konkursu był w 1994 roku ówczesny Wojewoda Gdański, Maciej Płażyński.

Aplikacja polega na samodzielnym wypełnieniu wniosku na dedykowanej stronie internetowej i wysłaniu go na adres mailowy konkursu do 5 listopada, godziny 18:00. Co istotne, laureaci z poprzednich lat mogą aplikować po dwóch latach od ostatniej wygranej.

Zgłoszenia podzielone są na siedem kategorii: Pomoc społeczna; Ochrona środowiska i edukacja ekologiczna; Kultura; Edukacja; Społeczeństwo obywatelskie; Współpraca międzynarodowa; Debiut roku.

Kapituła Konkursu zwraca szczególną uwagę na organizacje, które dzięki innowacyjności i wiarygodności inspirują innych do działania, współpracują z sektorem publicznym, na przykład w zakresie edukacji, przyczyniając się do budowania społeczeństwa obywatelskiego i integracji lokalnych społeczności. Na Kapitułę składają się przedstawiciele, kolejno: Wojewody Pomorskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Europejskiego Centrum Solidarności, Fundacji RC, a także przedstawicieli organizacji pozarządowych, w tym laureatów poprzedniego konkursu.

Partnerami konkursu są: Wojewoda Pomorski; Samorząd Województwa Pomorskiego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Marszałek Senatu Rzeczpospolitej Polskiej, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Rzecznik Praw Obywatelskich, Narodowy Instytut Wolności, Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej”, Pomorska Rada Organizacji Pozarządowych, Europejskie Centrum Solidarności i Fundacja RC.

Regulamin oraz pozostałe informacje znajdują się na stronie http://bursztynowymieczyk.pomorskie.pl/

Więcej informacji:

tel.: +48 58 344 40 39

e-mail: bursztynowy.mieczyk@fundacjarc.org.pl

Facebook: www.facebook.com/BursztynowyMieczyk/

Adres: al. Grunwaldzka 5; 80-236 Gdańsk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × dwa =