Konferencja MEDIA-BIZNES-KULTURA na wyjątkowe dziesięciolecie

Tegoroczne spotkanie najwybitniejszych naukowców z całej Polski, które odbędzie się w dniach 14-15 października 2021 r., będzie miało niezwykle wyjątkowy charakter. Jest po temu niecodzienna okazja – 10 lat temu powstała nowa dyscyplina, czyli nauka o komunikacji społecznej i mediach.

MEDIA-BIZNES-KULTURA to międzynarodowa konferencja skierowana do środowiska naukowego, przedstawicieli biznesu, pracowników mediów oraz instytucji kultury współpracujących z mediami. Od kilku lat jest to jedno z najbardziej znaczących spotkań teoretyków i praktyków oraz forum wymiany poglądów na temat przeróżnych procesów zachodzących w mediach. Konferencja odbędzie się pod hasłem Dekada badań nad mediami, ponieważ w tym roku obchodzimy dziesięciolecie powstania nauki o komunikacji społecznej i mediach.

W tegorocznym programie wydarzenia przewidziane są m.in.: panele eksperckie, podczas których uczestnicy będą mogli porozmawiać z najwybitniejszymi medioznawcami w Polsce, a także wieloma innymi specjalistami z dziedzin około medialnych. Cała konferencja rozpocznie się od wykładu plenarnego, który wygłosi prof. Alicja Jaskiernia z Uniwersytetu Warszawskiego pt. „Nowa normalność” czy zmiana paradygmatu? Ekosystem mediów w procesie adaptacji do epoki Cyfry. Ponadto podczas wydarzenia odbędzie się gala VI i VII edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską o mediach – Medi@stery.

Panele tematyczne oraz debaty przyjmą formę zdalną, jednak oficjalne otwarcie odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Konferencja odbędzie się w dniach 14-15 października. Można ją śledzić na stronie na Facebooku. 

Link do strony na Facebooku: https://www.facebook.com/mediabizneskultura

Więcej informacji możecie przeczytać na stronie Uniwersytetu Gdańskiego: https://mediabizneskultura.ug.edu.pl/

Program wydarzenia również znajduje się na stronie uniwersyteckiej: https://mediabizneskultura.ug.edu.pl/program-2021/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *