Pierwszy wiosenny weekend

dixie wenusDoczekaliśmy się! Przyszła wiosna, chociaż inaczej niż się wydawało, budzi się nieśmiało, niczym piękna Wenus. Dodajcie jej odwagi i entuzjastycznie ją zawołajcie, na koncercie, w teatrze albo kinie. I przede wszystkim, wpuśćcie ją do siebie!

Pierwszy wiosenny weekend rozpoczynamy piątkowym występem gwiazdy wielkiego formatu. W klubie B90 zagra Bonobo. Nie może tam zabraknąć żadnego szanującego się fana muzyki elektronicznej. B90 będzie wpuszczać w swoje postindustrialne progi już od 20.00. Koncert ma zacząć się punktualnie o 22.10. Bilety zostały wysprzedane, więc tym, którzy się tam wybierają pozostaje życzyć szampańskiej zabawy.

wyspaInni szczęściarze wybiorą się na premierę „Wyspy Marivaux” na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie. W spektaklu zostały wykorzystane trzy teksty: „Wyspa niewolników”, „Spór” i „Triumf miłości” francuskiego wybitnego XVIII-wiecznego dramaturga, Pierre’a de Marivaux. Spektakl odkryje przed wami topos wyspy, razem z jego idealistycznymi wyobrażeniami i rozczarowaniami. Premiera odbędzie się o 19.00. Bilety na popremierowe pokazy kosztują 30 zł i 45 zł.

Piątek zapowiada się nie lada gratką dla wszystkich drum’n’bassowych maniaków. W klubie Sfinks 700 zagra duet Sigma. W skład Sigmy wchodzą Cameron Edwards i Joe Lenzie, którzy współpracowali z takimi wytwórniami muzycznymi jak Hospital, Viper i Bingo. Panowie doskonale radzą sobie w remiksie, na swoim koncie mają przeróbki hitów takich gwiazd jak Ellie Goulding, Kanye West, Eric Prydz, Groove Armada, Skepta. Wśród sukcesów duetu zaznaczyć warto nagrodę na DnB Arena Awards. Bilety na wydarzenie są dostępne w cenie 20 zł. Impreza startuje o godz. 22.00.

DKF Miłość Blondynki zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Film na kozetce”. Tym razem będzie można zobaczyć „Przeszłość”. Produkcja z 2013 roku to dzieło irańskiego reżysera Asghara Farhadiego, dzięki któremu zdobył on międzynarodowe uznanie oraz Oscara. „Przeszłość” obfituje w liczne intrygi, tajemnice, skrywane uczucia oraz niedomówienia, a to wszystko w życiu perskich imigrantów mieszkających pod Paryżem. Skoro „Film na kozetce” to oczywiście nie może zabraknąć analizy i dyskusji. Tym razem gośćmi spotkania będą psychoterapeuta Ewa Drążkowska-Zielińska oraz Mikołaj Trzaska – muzyk, kompozytor, saksofonista i lider zespołów Miłość, Łoskot, The Users, NRD. Karnet studencki wynosi 5 zł, a za normalny 10 zł. Seans rozpocznie się o 18.30.

Naszą kolejną propozycją jest również wieczór z kinem, ale takim, dla którego zabrakło skali. Mowa oczywiście o kolejnej odsłonie VHS Hell. Tym razem filmy wyświetlane będą w CSW Łaźnia, a w role lektorów na żywo wcielą się Karol Schwarz i Mateusz Gołębiowski. Obejrzeć będziecie mogli dwa filmy: „Video Violence” (USA, 1987) i „Hollywood Chainsaw Hookers” – „Hollywoodzkie prostytutki z mechanicznymi piłami” (USA, 1988). Wstęp na tę filmową gratkę jest wolny.

Sobota przeniesie was w świat etnicznych dźwięków. W Stacji Orunia zagości klimat orientu, słowiańska atmosfera, a nawet miejski rytmiczny zgiełk. Wszystko to połączy zespół Mosaik. Dodatkowo, muzycy będą grali na ludowych instrumentach, które na żywo podziwiać można dość rzadko. Ciekawi? Pojawcie się tam o 19.00. Bilet ulgowy kosztuje 10 zł, normalny – 15 zł.

Desdemona z kolei znów zagra na rockowo. Wystąpią tam The Saturday Tea – warszawska grupa grająca zarówno melodyjnie, jak i brudno i garażowo. Podobne, poszarpane, gitarowe melodie prezentować też tam będą The Lollipops. Warto zajrzeć. Koncert zaczyna się o 20.00, a wejście kosztuje 15 zł.

Ten weekend to też niebywała okazja, aby przywitać wiosnę jak się należy. Klub Metro szykuje dla was sobotnie szaleństwo na imprezie Flower Power! Słońce, kwiaty i ogólne szaleństwo – tak właśnie zapowiada się noc przy muzyce z tamtych lat. Wszyscy lubiący potupać nóżką będą mogli bawić się do ponadczasowych hitów Janis Joplin, The Doors, Carlosa Santany, Boba Dylana, Pink Floyd, The Rolling Stones, The Beatles oraz Dżemu, Anny Jantar czy Marka Grechuty. Bardzo mile widziane będą fantazyjne stroje z okresu Flower Power. Kwiatowe szaleństwo zaczyna się o 21.00. Wstęp to jedyne 5 zł, a dobra zabawa gwarantowana.

sindbadNa swoją premierę zaprasza również Teatr Muzyczny w Gdyni. Ponownie będzie to powrót do czasów dzieciństwa, bo wystawiana jest tam jedna z najpiękniejszych baśni 1001 nocy, czyli „Przygody Sindbada Żeglarza”, ale w poetyckiej interpretacji Bolesława Leśmiana. To propozycja nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale okazja do podróży po siedmiu morzach. Co ciekawe, autorem muzyki do spektaklu, jest sam Grzegorz Turnau. Premiera odbędzie się o 19.00. Bilety kosztują 70, 85, 95 zł, a na następne pokazy 70, 85, 95 zł i ulgowe – 40, 55, 60 zł.

Pozostając w teatralnym kręgu, w niedzielę zapraszamy na Drzwi Otwarte w Teatrze Wybrzeże. To już kolejna ich odsłona z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru (przypadającego na 27 marca). Warto tam zajrzeć, bo będzie można m.in. zwiedzić Dużą Scenę wraz z zapleczem, wziąć udział w pokazie charakteryzacji, zobaczyć i dotknąć kostiumów i elementów scenografii. Równocześnie pokazy kostiumów, charakteryzacji i zwiedzanie Sceny Kameralnej odbywać się będzie w Sopocie. Okazja zajrzenia za kulisy teatru zdarza się raz do roku! Więcej informacji i godziny zwiedzania tutaj. Wstęp jest wolny, ale udział w zwiedzaniu wymaga wcześniejszej rejestracji.

Lirycznie i nastrojowo będzie w Filharmonii Bałtyckiej. Hey po ponad pięcioletniej przerwie wraca z akustyczną trasą. Poszerzony o zaprzyjaźnionych muzyków zespół wykona dobrze znane utwory w nowych aranżacjach. Repertuar z poprzedniej trasy unplugged zostanie wzbogacony o najpopularniejsze utwory z dwóch ostatnich albumów „Miłość!, Uwaga!, Ratunku!, Pomocy!” oraz „Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan”. Na to wydarzenie bilety są również wyprzedane, więc szczęśliwym posiadaczom życzymy dobrej zabawy o 18.00.

Parlament zagra ostro i z pazurem. Wystąpi tam jedna z ikon polskiego rocka, dodatkowo związana mocno z Trójmiastem, czyli Illusion. Zespół, ku uciesze fanów powrócił na scenę, a obecnie promuje długo wyczekiwaną, najnowszą płytę, pt. „Opowieści”. Koncert jest tym bardziej wart uwagi, że Illusion oprócz nowego materiału zagra stare, dobrze znane utwory i już zapowiada niespodzianki dla fanów. Jako support towarzyszyć im będzie ukraiński O.Torvald. Koncert zaczyna się o 20.00. Bilety są dostępne w stałych punktach i kosztują 55 zł (przedsprzedaż) i 65 zł.

Na koniec weekendu będziecie mogli się porządnie uśmiać. W Scenie Muzycznej Gdańsk wystąpi Formacja Chatelet. Chateleci występy opierają na silnym kontakcie z widzem i dużej dawce improwizacji. Mimo dojrzałego wieku kabaret jest w doskonałej formie, wprowadzają świeżość w swoje skecze, a ich popularność nie maleje. Macie ochotę na dużą dawkę dobrego humoru? Przyjdźcie tam o 19.00. Bilety kosztują 30 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + 11 =