Dzień otwarty UG

źródło: ug.edu.pl

13 kwietnia, to jest w ostatni wtorek, odbył się Dzień otwarty Uniwersytetu Gdańskiego w wersji on-line. Gospodarzem wydarzenia był dr  hab. Arnold Kłonczyński, prof. UG, prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia. Dla wszystkich, którym brakuje czasu na wspólne zwiedzanie uniwersytetu – relacja z Dnia otwartego UG.

Oglądających przywitał rektor Uniwersytetu Gdańskiego, profesor Piotr Stepnowski. Spacer po Uniwersytecie Gdańskim kierowany był w szczególności do tych, którzy wahają się nad wyborem uczelni i podjęli decyzję o składaniu papierów na UG. Była to też w końcu okazja przejść się po uczelni. Wszyscy stęsknieni za kampusem mogli go przynajmniej zobaczyć na ekranie swojego komputera. Studenci, Stanisław Pawłowski i Paweł Turowski, oprowadzali po wydziałach Uniwersytetu.  Pokazywali między innymi wnętrza studia Radia Mors, sali relaksacyjnej w Instytucie Psychologii, laboratorium sytuacji nagrań telewizyjnych i dokumentacji filmowej na Wydziale Nauk Społecznych. Na Wydziale Prawa i Administracji odwiedzili największą wydziałową aulę, w której odbywają się najważniejsze uroczystości UG, salę rozpraw, bibliotekę. Kolejnymi miejscami pierwszej części wycieczki były Wydział Historyczny i Filologiczny. Na Wydziale Biologii pokazali słynny szkielet płetwala zwyczajnego, akwarium i mnóstwo innych miejsc. Więcej informacji, na przykład odnośnie do kierunków, znaleźć można na stronach internetowych wydziałów. Istnieje też możliwość samodzielnego wirtualnego spaceru po kampusie.

Profesor Kłonczyński oraz jego goście poruszyli temat rekrutacji, egzaminów maturalnych, akademików, stypendiów, Erasmusa, praktyk i wielu innych. Między wypowiedziami gości profesor Kłonczyński odpowiadał na pytania zadawane na żywo przez zainteresowanych studiowaniem na Uniwersytecie Gdańskim. Zarówno z odpowiedziami na pytania, jak i całym materiałem można zapoznać się tutaj.

Ciekawy dla tegorocznych maturzystów biologii krótki wykład o pracy mózgu poprowadził dr Wojciech Glac. Opowiadał między innymi o tym jak wygląda proces podejmowania decyzji rozgrywany w korze przedczołowej.

28.04. o 18:00 odbędzie się audycja o rekrutacji w studenckim Radiu Mors. Dla wszystkich, którzy nadal mają pytania na ten temat, będzie możliwość zadawania ich na żywo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden + 14 =