Jaki za kulisami jest Artur Barciś?

źródło: facebook.com/brikolaz

Koło Naukowe Teatrologów Brikolaż kontynuuje „Za Kulisami”, czyli cykl spotkań z ludźmi ze świata teatru. W najbliższy poniedziałek gościem młodych teatrologów będzie aktor, reżyser, a także scenarzysta – Artur Barciś.

Spotkanie poprowadzą studentki III roku Wiedzy o Teatrze na Uniwersytecie Gdańskim: Monika Chybowska oraz Aleksandra Kuś. Brikolaż zapewnia, że tradycyjnie w drugiej części spotkania będzie możliwość zadawania pytań od publiczności.

„Z naszym gościem porozmawiamy między innymi o definicji aktora charakterystycznego, największych wyzwaniach zawodowych czy ewolucji poglądów na temat pracy artysty scenicznego. Zapytamy o wieloletnią współpracę z warszawskim Teatrem Ateneum oraz o korzyści płynące ze spotkań z tak zasłużonymi twórcami jak Adam Hanuszkiewicz, Janusz Warmiński i Krystyna Skuszanka. Spróbujemy też dowiedzieć się, jakie zalety dla rozwoju aktora niesie ze sobą łączenie pracy w teatrze i przed kamerą. Tematem rozmowy będzie ponadto szeroka aktywność twórcza Artura Barcisia w zakresie reżyserii, filmu i dubbingu”.

Tak Brikolaż opisuje cel i założenia organizowanego przez siebie spotkania.

Wszystkich tych, którzy mają pytania do Artura Barcisia, bądź jedynie chcą posłuchać, co interesującego na temat swojej profesji ma do powiedzenia znany i ceniony aktor, zapraszamy w poniedziałek o 18:30 na platformę MS Teams. Link do wydarzenia znajdziecie na oficjalnym profilu koła na Facebooku.

źródło: wotiza.ug.edu.pl

Do tej pory gośćmi Brikolażu byli: Iwona Warszycka-Kot – inspicjentka Teatru Muzycznego w Gdyni, aktorskie małżeństwo: Dorota Kowalewska i Grzegorz Gzyl, twórcy i instruktorzy Teatru Przebudzeni: Monika Kazimierczyk i Dariusz Wychudzki, aktor, artysta kabaretowy – Szymon Jachimek, a także tancerka i choreografka – Anna Steller.

Relacje i fragmenty rejestracji rozmów z minionych spotkań możecie zobaczyć na stronie: https://wotiza.ug.edu.pl/nasze-projekty/za-kulisami/.

Więcej o działalności i ideach prowadzenia Koła Naukowego Teatrologów Brikolaż przeczytacie pod linkiem: https://cdn.ug.edu.pl/73237/brikolaz-i-jego-teatr-od-kulis/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × cztery =