VIII Konferencja Studencka Dzień Pedagoga Specjalnego już w ten weekend!

źródło: facebook.com/portaug

PORTA – Koło Naukowe Studentów Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na ósmą edycję konferencji „Dzień Pedagoga Specjalnego”. Odbędzie się ona już w ten weekend 17 i 18 kwietnia.

W tym roku spotkaniu przewodniczyć będzie hasło „Niepełno(s)prawność – obecność w przestrzeni publicznej i funkcjonowanie w życiu społecznym”. Wraz z zaproszonymi gośćmi studenci skupią się na problemie tzw. błędnego koła dostępności. Celem konferencji jest zwrócenie uwagi na to, że przez to, że przestrzeń i usługi nie są dostosowywane dla osób z niepełnosprawnościami. Natomiast to powoduje, iż przez spowodowane tym niskie statystyki wpływają na decyzję władz, które pomijają te osoby i nie podejmują zmian dla poprawy ich komfortu.

Drugim aspektem, nad którym pochylą się uczestnicy konferencji, jest Konwencja Praw Osób Niepełnosprawnych. Przede wszystkim spróbują  odpowiedzieć na pytania dotyczące wdrażania postanowień tejże umowy w Polsce.

W ciągu dwóch dni wydarzenia na panelu pojawi się kilku gości. Z Uniwersytetu Gdańskiego będzie to między innymi doktor Agnieszka Woynarowska, która w sobotę poruszy kwestię osób z niepełnosprawnością intelektualną w przestrzeni pracy. Pojawią się również delegaci spoza UG. 17 kwietnia wykład pt. „Niepełno(s)prawny w pracy – prawo do pracy czy kłopot pracodawcy” wygłosi Monika Zagórska z PSONI w Gdańsku, a następnego dnia Maciej Agustyniak z Fundacji Polska Bez Barier opowie o tym, jak wygląda ewakuacja osób z niepełnosprawnościami. Cały harmonogram dostępny jest w wydarzeniu.

Ze względu na sytuację pandemiczną i związane z nią obostrzenia, tak jak większość wydarzeń tego typu, konferencja odbędzie się online. Udział w niej jest całkowicie bezpłatny, a wejście dostępne będzie na Facebooku koła.  Sobotnia część rozpocznie się o godzinie 11:50, a niedzielna o 13:50.

Zapraszamy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − cztery =