Rusza Centrum Wsparcia Psychologicznego na Uniwersytecie Gdańskim!

źródło: pexels

Uniwersytet Gdański wyciąga dłoń do studentów, doktorantów i pracowników. Uczelnia niesie pomoc psychologiczną w ramach nowopowstałego Centrum Wsparcia Psychologicznego.

Pandemia, lockdown i wiążące się z nimi zamknięcie szkół i uniwersytetów czy ograniczenie kontaktu, mogą nieść za sobą konsekwencje nie tylko w sferze społecznej czy gospodarczej. Dotyka to również naszego zdrowia psychicznego, nawet jeśli nie dostrzegamy tego na pierwszy rzut oka. W związku z tym Uniwersytet Gdański wychodzi naprzeciw wszystkim studentom, doktorantom i pracownikom uczelni, którzy potrzebują pomocy, terapii, rozmowy. W marcu pod egidą prof. Arnolda Kłonczyńskiego, Prorektora ds. Studentów i Jakości Kształcenia powstanie Centrum Wsparcia Psychologicznego oferujące darmową pomoc psychologiczną. Na razie ograniczać się będzie tylko dla społeczności akademickiej związanej z Uniwersytetem Gdańskim, aczkolwiek w przyszłości planowane jest rozszerzenie działalności centrum na pracowników i studentów wszystkich uczelni w rejonie. Siedziba nowego obiektu mieścić się będzie przy ul. Bażyńskiego 1a, w pok. 224.

Pierwowzór centrum pojawił się już w marcu ubiegłego roku, tuż po wybuchu pandemii i podjęciu decyzji o zamknięciu uczelni. Pracownicy, studenci oraz absolwenci Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego już wtedy zaoferowali swoją bezpłatną pomoc psychologiczną dla potrzebujących. Wówczas, zapotrzebowanie było ogromne, a zgłoszenia napływały z całej Polski. Potęguje to tylko fakt, jak istotna jest powstająca właśnie instytucja.

Zespół działający w ramach centrum składa się z psychologów i psychoterapeutów, doświadczonych poprzez długoletnią pracę w zawodzie lub/i pracę naukową. Poza nimi, w ramach rozwijania umiejętności praktycznych i wiedzy zdobytej w trakcie nauki na uniwersytecie, kilkoro studentów psychologii dołączyło do CWP. Dyrektorem, czuwającym nad pracą centrum, została dr Agata Rudnik, adiunkt w Zakładzie Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii oraz psycholog na oddziale gastroenterologii Szpitala MSWiA w Gdańsku.

Zapisy ruszają już 1 marca i dokonać ich można drogą mailową (cwp@ug.edu.pl) lub poprzez stronę internetową. Spotkania, póki co, ze względu na obostrzenia odbywać się będą online za pośrednictwem Skype. W centrum nie jest oferowana długoterminowa terapia. Każdy zgłoszony będzie mógł skorzystać z maksymalnie trzech konsultacji, trwających od 30 do 50 minut. Centrum nie zamyka się na osoby obcojęzyczne i oferuje możliwość przeprowadzenia spotkania także w języku angielskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − trzynaście =