Moda z TikToka i inne trendy 2020 roku

Źródło: atelierunttld.com/

Rok 2020 był pełen niespodzianek, w sylwestra zeszłego roku nikt nie spodziewał się takiego obrotu sytuacji na świecie. Częściej niż wcześniej spędzaliśmy wolny czas w domu. Żyliśmy, pracowaliśmy i uczyliśmy się zdalnie, siedząc długie godziny przed ekranem komputera. Doprowadziło to do zyskania popularności przez aplikację społecznościową TikTok, na której rodziły się i rozkwitały trendy minionego roku.

 

 

 

  1. Tie-Dye

Swój wielki powrót do łask miał Tie-Dye, czyli technika własnoręcznego barwienia tkanin w jaskrawe kolory. Moda na Tie-Dye zaczęła się w czasach dzieci kwiatów, czyli w latach 60 ubiegłego wieku. W roku 2020 te kolorowe tkaniny kojarzące się z czasami hippisów były wykonywane w domowych łazienkach z barwników z saszetek i gumek recepturek. Trend ten wniósł trochę radości i koloru do monotonnych dni spędzonych w domu.

  1. Cottagecore i Lirika Matoshi

Zaistniały w tym roku w Internecie trend Cottagecore to tęsknota za naturą i sielskim życiem. Warkocze, długie sukienki, koronki, pikniki na łąkach i bukiety ziół to kilka elementów, z których składa się Cottagecore. Estetyka ta stała się inspiracją dla wielu projektantów. Hitem stały się projekty Liriki Matoshi, jej „strawberry dress”, czyli tiulowa sukienka w truskawki idealnie wpisała się w estetykę idyllicznego, pięknego świata.

  1. Spodnie dresowe

W tym roku nie rozstawaliśmy się z maskami i dresami. Po kilku miesiącach zdalnej rzeczywistości większość poddała się i przestała zakładać spodnie bądź jeansy na internetowe spotkania i zajęcia. W kwietniu ich sprzedaż spodni dresowych wzrosła o 80% i zyskały status nowej, ulubionej części garderoby.

  1. Crocsy

Zamiłowanie do brzydkich butów nie jest niczym nowym w modzie, jednak raczej nikt nie spodziewał się powrotu Crocsów. W 2020 roku buty firmy Crocs dołączyły do Birkenstocków i sandałów Teva. Według portalu Lyst ich sprzedaż w 2020 roku z marca na maj wzrosła aż 71%. Crocsy na stopach przestały być wielkim obciachem i modowym faux-pas, buty te stały się modne i wygodne.

  1. Maski

16 kwietnia w Polsce został wprowadzony nakaz zasłaniania ust i nosa. Maski to symbol i obowiązek pandemii, mają na celu chronić nas i wszystkich dookoła. Aby zachęcić ludzi do korzystania z nich, projektanci zaczęli wypuszczać różne kolekcje ekstrawaganckich masek. W Internecie znajdziemy pełno luksusowych maseczek, wykonanych z jedwabiu czy satyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *