Na co czekamy w 2021 roku?

źródło: pexels

Nowy rok zbliża się do nas wielkimi krokami. Na pewno wielu z nas, przeklinając upływający pechowy rok 2020, z niecierpliwieniem wyczekuje już, kiedy w końcu zegary wybiją północ w Sylwestra i będziemy mogli zapomnieć o ubiegłorocznych przykrościach.

Chociaż w Polsce lockdown ma potrwać jeszcze do 17 stycznia, to po cichu wierzymy, że nowy rok przywróci chociaż część dawnej normalności. Wyczekują tego z pewnością wszyscy kinomaniacy i serialomaniacy, którzy ze względu na epidemię zostali okradzeni z wielu ciekawych premier. Część z nich została przełożona właśnie na 2021 rok. Mamy tutaj między innymi „Wonder Woman 1984”. Druga część przygód komiksowej bohaterki w reżyserii Patty Jenkins ma planowo trafić do polskich kin już 22 stycznia. Po wielokrotnej przesuwanej premierze produkcja pojawiła się już w święta na HBO Max. Podobny los spotkał film z Tomem Hanksem w roli głównej – „Nowiny ze świata”. Zamiast w kinach prawdopodobnie obejrzeć go będzie można na Netfliksie.

Wiosna przyniesie kilka innych przełożonych premier, w tym, prawdopodobnie najbardziej oczekiwany nowy film o Bondzie: „Nie czas umierać”. Jego premiera zaplanowana została na 2 kwietnia. Natomiast miłośnicy animacji zapewne nie mogą się doczekać już 29 stycznia kiedy do kin wejdzie „Co w duszy gra” od Pixara, podczas gdy zwolennicy produkcji Disneya czekają na „Raya i ostatni smok”, którego premiera ma odbyć się 5 marca.

Świat seriali również nie pozostaje w tyle. Styczeń na Netfliksie przyniesie nowe sezony takich produkcji jak „Cobra Kai”, „Riverdale” czy animacji „Rozczarowani”. Natomiast na HBO od nowego roku będzie można oglądać kolejne odcinki „Księgi czarownic” i „Wampiry: dziedzictwo”. Ukaże się także kilka nowości z uniwersum Marvela: „WandaVision” oraz „The Falcon and the Winter Soldier”.  Niestety na razie mają być wyświetlane tylko na niedostępnym jeszcze w Polsce Disney+. Prawdopodobnie nowa platforma ma pojawić się na polskim rynku już w połowie 2021 roku.

Natomiast wszystkie mole książkowe wyczekują już Gdańskich Targów Książki. Tak jak większość wydarzeń, targów czy konwentów, w tym roku nie mogły się odbyć w zaplanowanym wcześniej terminie. Na szczęście zamiast ich całkowitego odwołania, organizatorzy postanowili przełożyć wydarzenie na 2021 rok. Odbędą się one w dniach 11-13 czerwca w AmberExpo.

źrodło: pexels

2020 rok miał stać pod znakiem ogromnej ilości koncertów zagranicznych gwiazd, które miały się odbyć w Polsce. Tak jak wszystko inne, również branża muzyczna stanęła w bezruchu i pokrzyżowała te plany. Jednak nowy rok przyniesie kilka ciekawych wydarzeń dla fanów. W Polsce ma wystąpić między innymi: Céline Dion, Tokio Hotel, Harry Styles czy Sting.

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała wielu branżom kulturalnym plany na rok 2020. Ogromna ilość ciekawych wydarzeń, spotkań czy festiwali została odwołana lub przełożona. Wszystko wskazuje na to, że nawet te nadchodzące miesiące nie będą dla nich zbyt pewne, a nowe daty nadal stoją pod znakiem zapytania. Miejmy nadzieję, że sytuacja zmieni się na tyle, aby mogły się odbyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *