„Leśna muzyka” Dawida Podsiadło w Gdyni

Plan trasy koncertowej pt. „Leśna muzyka”

Akustyczna trasa koncertowa Dawid Podsiadło pt. „Leśna muzyka” już 19 lutego 2020 zawita do Trójmiasta. Wejściówki na koncert w hali Gdynia Arena nie są już dostępne.

Dawid Podsiadło jest piosenkarzem i autorem tekstów. W 2012 r. wygrał II edycję programu X Factor. Wydał 3 płyty: „Comfort and Happiness” (2013), „Annoyance and Disappointment” (2015) oraz „Małomiasteczkowy” (2018). Wszystkie krążki osiągnęły w Polsce status diamentowej płyty. Podsiadło jest również wokalistą, powstałego w 2010 w Dąbrowie Górniczej, zespołu Curly Heads. Muzyk jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. 12 Fryderyków, zdobył statuetkę Eska Music Awards, a także Wiktory, Bestsellery Empiku oraz Paszport Polityki 2019.

Scenografię podczas występów tworzą drzewa wykonane z plastikowych butelek. Przy wejściu do miejsc, w których odbywa się koncert, znajdują się instalacje, które również stworzono z tego materiału. Wykorzystanie plastiku nie jest przypadkowe. Ma zwrócić uwagę na nadmierną produkcję tego tworzywa i jego niekorzystny wpływ na krajobraz i środowisko naturalne.

View this post on Instagram

Moi drodzy, Wymyślając trasę „Leśna Muzyka” wymarzyliśmy sobie na scenie zielone liście, drzewa czy zapach porannej rosy. Pojechaliśmy na Słowację, by na tle pięknych gór zarejestrować akustyczne wersje kilku utworów. W pewnym momencie wzięliśmy udział w internetowym wyzwaniu dotyczącym sprzątania swojego otoczenia. Widzieliśmy tysiące zdjęć, na których nieskończenie mnożyły się sterty porzuconych przez człowieka odpadków. Niestety w trakcie jednej z wycieczek do lasu znaleźliśmy bardzo dużo śmieci. Dlatego postanowiliśmy, że podczas "Leśnej Muzyki" postaramy się odzwierciedlić faktyczny stan wielu niegdyś zielonych miejsc. Na scenie mamy drzewa, ale wykonane z plastikowych butelek, które pozyskaliśmy z sortowni śmieci. Przy wejściach do miejsc w których gramy, powstały też instalacje z tego typu plastiku. Wszystko to ma na celu zwrócenie uwagi na problem skali w jakiej plastikowe opakowania, bardzo często jednorazowe wpływają na krajobraz naszej planety i cały ekosystem. Bądźmy świadomi. Pozdrawiamy Was mocno z Lublina, dziękujemy za dotychczasowe koncerty, jest pięknie. Fot: @ishootmusic

A post shared by Dawid Podsiadło (@dylanwishop) on

Trasa koncertowa „Leśna muzyka” rozpoczęła się 26 stycznia 2020 w Katowicach. Dawid Podsiadło odwiedzi jeszcze m.in. Łódź, Kraków, Bydgoszcz, Toruń, Poznań i Warszawę.

Dawid Podsiadło w Gdyni

Kiedy: 19 lutego 2020

Gdzie: Gdynia Arena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *