Fajnie jest dożyć starości – „Żelazny most” już w kinach!

Organizowany w Gdyni Festiwal Polskich Filmów Fabularnych co roku oferuje szeroką gamę polskich produkcji. Podczas tegorocznej edycji, swoją premierę miał m.in. film „Żelazny most”, w reżyserii Moniki Jordan-Młodzianowskiej. Historia trójki przyjaciół, uwikłanych w toksyczną, miłosną relację, trafi do kin już 22 listopada.

Kacper (w tej roli Bartłomiej Topa), zatrudniony jako sztygar, to najlepszy przyjaciel Oskara (Łukasz Simlat). Jest również bliskim przyjacielem jego żony, Magdy (Julia Kijowska). Bliższym niż mogłoby się wydawać.  Kochankowie w towarzystwie Oskara grają zgraną paczkę, która mogłaby spędzać wspólnie czas do końca swoich dni. Pod jego nieobecność zaś, przeżywają zakazane, miłosne uniesienia. By ich spotkania były możliwe i w pełni bezpieczne, Kacper wysyła pracującego z nim Oskara na odległe i ryzykowne odcinki kopalni.

Ta romantyczna sielanka kończy się, gdy podczas kolejnej schadzki w kopalni dochodzi do wypadku, w wyniku którego ofiara kochanków zostaje odcięta w zawalonym chodniku. Rozpoczyna się akcja ratunkowa, a Kacper z Magdą, targani poczuciem winy i wyrzutami sumienia, robią wszystko by uratować swego przyjaciela. Czują się współwinni tego, co się stało, wszak przecież Oskar został tam wysłany po to, by mogli w spokoju nacieszyć się sobą. Brak kontaktu z przyjacielem z każdą sekundą dobija jeszcze bardziej, a wszystkie dotychczasowe problemy wydają się błahe. Uczucie, które do tej pory ich łączyło, w obliczu tragedii powoli wygasa. Czy w pełni wygaśnie? O tym przekonamy się już 22 listopada!

Na ekranie prócz Kijowskiej, Simlata i Topy, zobaczymy m.in. Andrzeja Konopkę, Cezarego Łukaszewicza czy też Przemysława Redkowskiego. Film otrzymał nominację do Złotych Lwów podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Premiera: 22 listopada 2019 roku

Czas: 84 minut

Ograniczenia wiekowe: od 16 lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *