Kasia Kowalska i 25 lecie działalności muzycznej w Starym Maneżu

Czy wiecie o tym, że Kasia Kowalska obchodzi 25 lecie działalności muzycznej? Z tej okazji artystka zorganizowała trasę koncertową i wystąpi w kilkunastu miastach w Polsce. W Gdańsku zagra w Starym Maneżu już 22 listopada. Jubileusz artystyczny będziemy mogli świętować, wsłuchując się w jej największe przeboje. Nie zabraknie również singli z najnowszej płyty.

W latach 1992-1993 Kasia Kowalska koncertowała z takimi zespołami jak Evergreen, Fatum, Piersi czy Talking Pictures. Jednak dopiero w 1994 roku wydała debiutancką płytę „Gemini”, która okryła się podwójną platyną. Rok później otrzymała Grand Prix i Nagrodę Publiczności. Wtedy ukazał się album koncertowy „Koncert inaczej”, który zyskał status platyny.

Następny rok przyniósł artystce trzeci krążek pt. „Czekając na...”. Promowały go piosenki: „Coś optymistycznego” i „Tak mi ciebie brak”. Utwór „Straciłam swój rozsądek” został nagrany na potrzebę filmu „Nocne graffiti”, w którym Kasia Kowalska wystąpiła. Niedługo po tym ukazały się następujące płyty: „Pełna obaw” i „5”. Za tę drugą przyznano wokalistce Superjedynkę w kategorii Najlepszą Płyta Rockowa.

Początek XXI wieku zwiastował kolejne nagrody. W 2001 roku Kasia Kowalska otrzymała Europejską Nagrodę Muzyczną MTV w kategorii „najlepszy polski wykonawca”, a dwa lata później Radio Eska okrzyknęło ją artystką roku. W międzyczasie na rynku pojawił się album „Antidotum”. 2005 rok przyniósł wokalistce Superjedynkę za najlepszą płytę rockową, tym razem za krążek „Samotna w wielkim mieście”, wydany w tym samym roku.

W komedii romantycznej Ryszarda Zatorskiego „Dlaczego nie!” zagościła piosenka Kasi Kowalskiej o tym samym tytule. W 2008 roku zawitał album „Antepenultimate”, który promowany był takimi utworami, jak: „A ty, czego chcesz?” „Spowiedź”. Dopiero dziesięć lat później wokalistka wydała dziewiątą płytę „Aya” nagraną w Kalifornii. Niecały miesiąc temu artystka zaskoczyła fanów studyjnym albumem „MTV Unplugged”, będącym zapisem koncertu z 8 maja tego roku w gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Koncert w Starym Maneżu to dobra okazja, by nadrobić zaległości i spotkać Kasię Kowalską po raz kolejny.

Kiedy: 22 listopada, 20:00

Gdzie: Stary Maneż, ul. Słowackiego 23, Gdańsk

Bilety: 80-110 zł

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/stary-mane%C5%BC/kasia-kowalska-z-zespo%C5%82em-25-lecie-gda%C5%84sk/2580938641949471/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 16 =