Jak grała PlusLiga? – 3. i 4. kolejka

PlusLiga | fot. ipla.tv

PlusLiga powoli się rozkręca. W minionych kolejkach spotkań doszło do kilku niespodzianek. Największą sprawili swoim kibicom siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn. Zobaczmy, co działo się na siatkarskich parkietach w 3. i 4. kolejce.

W 3. kolejce AZS Olsztyn w wyjazdowym meczu pewnie pokonał Asseco Resovię. Mecz na żywo śledziło ponad 3500 kibiców. Rzeszowianie po raz kolejny słabo otworzyli sezon i wciąż czekają na premierowe zwycięstwo. Pięciosetowe spotkanie Skry Bełchatów z Cuprum Lubin zakończyło się zwycięstwem gości. Na parkiecie w hali „Energia” wyróżniali się Dusan Petković (PGE Skra, 26 punktów) i Jakub Ziobrowski (Cuprum, 25 punktów). Tie-breakiem zakończył się również mecz w Katowicach. Gospodarzom nie udało się pokonać Trefla Gdańsk. Klub znad morza pokazał się z najlepszej strony w 3. partii, zakończonej na przewagi oraz w decydującym secie, wygranym do 11. Najlepiej punktującymi zawodnikami byli Jakub Jarosz, kapitan GKSu, oraz Paweł Halaba. Obaj zdobyli po 24 „oczka”.

Mecz zapowiadany jako hit 3. kolejki PlusLigi trochę zawiódł oczekiwania kibiców. ZAKSA pokonała Jastrzębski Węgiel bez straty seta. Najlepszym graczem po stronie gospodarzy był przyjmujący, Tomasz Fornal. Na trybunach jastrzębskiej hali zasiadło 3100 kibiców. Aluron Virtu CMC Zawiercie od początku sezonu kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Tym razem, nie tracąc punktów, drużyna prowadzona przez Marka Lebedewa pokonała MKS Będzin. Po spotkaniu ze Ślepskiem Suwałki nowymi liderami plusligowej tabeli zostali siatkarze PROJEKTU Warszawa. Goście pokazali się w tym meczu z bardzo dobrej strony, ale nie wystarczyło to do wywiezienia ze stolicy ani jednego punktu. Do podziału punktów doszło w ostatnim spotkaniu 3. kolejki. Czarni Radom odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo pokonując przed własną publicznością Visłę Bydgoszcz. Dla drużyny z Bydgoszczy był to pierwszy punkt zdobyty w sezonie 2019/2020.

Wyniki 3. kolejki

Asseco Resovia – Indykpol AZS Olsztyn 1:3 MVP – Jan Hadrava

PGE Skra Bełchatów – Cuprum Lubin 2:3 MVP – Jakub Ziobrowski

GKS Katowice – Trefl Gdańsk 2:3 MVP – Paweł Halaba

HIT! Jastrzębski Węgiel – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 MVP – Benjamin Toniutti

Aluron Virtu CMC Zawiercie – MKS Będzin 3:1 MVP – Grzegorz Bociek

PROJEKT Warszawa – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1 MVP – Bartosz Kwolek

Cerrad Enea Czarni Radom – BKS Visła Bydgoszcz 3:2 MVP – Wojciech Włodarczyk

Siatkarze GKS-u Katowice rozegrali w tym sezonie już 4 mecze i każdy z nich zakończył się tie-breakiem. Tym razem katowiczanie musieli uznać wyższość siatkarzy z Olsztyna. Na trybunach hali „Urania” zebrało się ponad 2000 kibiców. ZAKSA od początku rozgrywek idzie jak burza. W ostatnim spotkaniu to siatkarze Aluronu Virtu CMC Zawiercie nie znaleźli sposobu na pokonanie aktualnego mistrza Polski. Najskuteczniejszym graczem na boisku był zdobywca 17 punktów, Aleksander Śliwka (ZAKSA). Po raz kolejny z dobrej strony pokazali się zawodnicy PROJEKTU Warszawa. W meczu określanym jako hit 4. kolejki PlusLigi stołeczni bez straty seta pokonali Jastrzębski Węgiel. Dla jastrzębian była to druga porażka z rzędu. W poprzedniej serii spotkań ulegli ZAKSIE, nie zdobywając w tym meczu nawet punktu.

Po pierwszy komplet punktów w tym sezonie sięgnęła Asseco Resovia. W meczu przeciwko Cuprum Lubin rzeszowianie przeważali w każdym elemencie siatkarskiego abecadła, choć w pierwszej partii lepsi okazali się gracze Cuprum. Najlepszym siatkarzem meczu wybrany został Zbigniew Bartman, który powrócił do PlusLigi po kilkuletniej przerwie. Siatkarze MKSu Będzin wciąż czekają na pierwsze punkty w sezonie. Tym razem lepsi od podopiecznych Jakuba Bednaruka okazali się zawodnicy Cerradu Czarnych Radom. Każdy set tego spotkania był wyrównany, jednak po 20. punkcie inicjatywę przejmowali radomianie i dzięki konsekwentnej grze to na ich konto powędrowały 3 punkty. W ostatnim meczu kolejki BKS Visła Bydgoszcz zmierzyła się w domowym spotkaniu ze Skrą Bełchatów. Goście od początku grali pewnie, osiągając nawet 10 punktową przewagę. Najbardziej zacięty był 3 set, który zakończył się na przewagi (29:27).

Wyniki 4. kolejki

Indykpol AZS Olsztyn – GKS Katowice 3:2  MVP – Robbert Andringa

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1 MVP – Aleksander Śliwka

HIT! Jastrzębski Węgiel – PROJEKT Warszawa 0:3  MVP – Bartosz Kwolek

Cuprum Lubin – Asseco Resovia  1:3 MVP – Zbigniew Bartman

Cerrad Enea Czarni Radom – MKS Będzin 3:0  MVP – Karol Butryn

BKS Visła Bydgoszcz – PGE Skra Bełchatów 0:3 MVP – Mariusz Wlazły