„Supernova” – zdobywca Złotych Lwów 22 listopada w kinach

Film „Supernova” miał swoją premierę podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, który odbył się 16 września 2019 roku. Jednak w kinach ten zapowiadający się dobrze debiut Bartosza Kruhlika będziemy mogli zobaczyć 22 listopada.

Reżyserem oraz autorem scenariusza filmu „Supernova” jest Bartosz Kruhlik – znany jako autor krótkometrażowych dzieł m.in. filmów „Żar” i „Adaptacja”. Najnowsza produkcja to jego pełnometrażowy debiut fabularny, w dodatku udany, bo otrzymał Złote Lwy za Najlepszy debiut reżyserski podczas tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Cała akcja filmu „Supernova” ogranicza się do jednego miejsca oraz trwa jeden dzień. Bohater zbiorowy to trzej mężczyźni: polityk, policjant i mieszkaniec polskiej wsi. Ich życie ma zmienić jeden nieszczęśliwy wypadek, który przyniesie wiele konsekwencji. Dzieło z granicy dramatu, thrillera i kina katastroficznego, które ma sprawić, że po jego obejrzeniu będziemy zastanawiać się nad rolą przypadku i przeznaczenia w życiu.

W obsadzie filmu znaleźli się m.in. Marcin Hycnar, Marek Braun, Dariusz Dłużewski, Marcin Zarzeczny, Paweł Koślik, Anna Mrozowska i Agnieszka Skibicka.

Czy ten debiut jest naprawdę tak dobry, jak zapowiada się po Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni? Sami będziemy mogli to ocenić już 22 listopada 2019 roku, wybierając się do kin.

Premiera: 22 listopada 2019 roku

Czas: 78 minut

Ograniczenia wiekowe: od 15 lat

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − dziewiętnaście =