Koniec listopada należy do Peji

Protokulturze odbędzie się koncert promujący najnowszy album jednego z największych polskich raperów — Rycha Peji. Oprócz kawałków z najnowszej płyty G.O.A.T., 22 listopada, usłyszymy także kawałki z innych albumów.

Jego najnowszy krążek, wyprodukowany przez legendarnego wydawcę z Wrocławia – Magierę (White House Records), premierę miał 21 września i już teraz szturmem podbija listy hip-hopowych przebojów.

Cytując magazyn muzyczny „Klan”: „Peja jest jedną z najważniejszych postaci polskiej sceny hip-hopowej. Ma uznanie słuchaczy, o czym świadczy ilość ludzi pojawiająca się na koncertach oraz liczba sprzedanych płyt. Ma szacunek twórców sceny, czego dowodzą liczne przyjazne mu wypowiedzi i współpraca z najlepszymi rapperami. Dziś wydaje się to jasne i tylko szaleniec albo ignorant mógłby to podważyć”.

Peja został nominowany do European MTV Awards w kategorii Najlepszy Polski Wykonawca, zdobył również 7 platynowych i 6 złotych płyt. Sprzedał ponad pół miliona egzemplarzy swoich albumów i zagrał blisko 200 koncertów za granicą m.in.: w Niemczech, Austrii, we Włoszech, w Anglii, Szkocji, Dani czy Stanach Zjednoczonych.

Raper ustanowił także rekord i wraz z Tede został artystą z największą liczbą albumów w historii, które zadebiutowały na polskiej liście przebojów – OLiS (lista sprzedaży detalicznej polskiego Związku Producentów Audio-Video). W 2011 roku został sklasyfikowany na 1. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu „Machina”.

Gdzie: Protokultura – ul. Niterów 29B 

Kiedy: 22.11.19 r. godzina 20:00 

Cena: od 35 zł 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *