Hultaje opanują Gdańsk

fot wojtek rojekMiłość, intryga i historia okraszona poczuciem humoru – to wszystko znajdziecie w improwizowanym serialu teatralnym „Hultaje Starego Gdańska. Skarb Cystersów”. Drugi odcinek spektaklu już 5 lutego w Dworze Artusa w Gdańsku.

Założenia serialu są proste. Tak naprawdę nikt nie wie co wydarzy się na scenie. Raz w miesiącu grupa trójmiejskich komików i aktorów spotyka się w Dworze Artusa i zabiera widzów w podróż do XVII w.

Akcja dzieje się w opactwie cysterskim w roku 1660, czyli tuż po potopie szwedzkim. W Gdańsku trwają pięciomiesięczne obrady między Polakami i Szwedami, w których biorą udział również Francuzi. Owocem tych rozmów i politycznych potyczek jest Pokój oliwski. Zadaniem aktorów jest ukazanie jak wyglądały obrady polityków i co działo się w kuluarach. Podobnie jak widzowie znają tło historyczne spektaklu, wiedzą, że w ostatnim odcinku muszą doprowadzić do podpisania pokoju. Istotny jest też skarb ukryty w opactwie. Cała reszta jest czystą improwizacją.

W styczniu widzowie poznali już postacie. Wśród nich znajdują się politycy, cystersi oraz złodzieje. Komu nie udało się obejrzeć spektaklu na żywo, może to zrobić w internecie. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Muzeum Historyczne Miasta Gdańska oraz Grupa Impact. W spektaklu wystąpią m.in.Wojciech Tremiszewski, Abelard Giza, Szymon Jachimek i Kacper Ruciński.

BILETY:

Przedsprzedaż 25 zł – od 29 stycznia do 4 lutego

W dniu spektaklu 30 zł – 5 lutego

Bilety można kupić w kasie Dworu Artusa, Gdańsk ul. Długa 43/44

tel. 58-76-79-180 – Kasa – Dwór Artusa

tel. 512-418-741 – Dział Marketingu i Analizy Ekonomicznej

fot. Wojtek Rojek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × jeden =