Acid Drinkers w Uchu!

Kwasożłopy powracają do Gdyni! Jak sama nazwa ich trasy mówi, „In Thrash We Trust” będzie głośno i będzie się działo. Kupujcie bilety, bo chłopaki zagrają już w tę sobotę w Klubie Ucho. 

Acid Drinkers (po polsku Kwasożłopy) to grupa wykonująca szeroko pojęta muzykę heavymetalową. Została założona w 1986 roku w Poznaniu. W jej skład wchodzi Tomasz „Titus” Pukacki (wokal, gitara basowa), Darek „Popcorn” Popowicz (gitara), Robert „Bobby” Zembrzycki (gitara) oraz Maciej „Ślimak” Starosta (perkusja). Największą popularność przyniósł im album wydany w 1990 roku Are you rebel?”, który początkowo zdobył uznanie w Europie zachodniej, a dopiero rok później w Polsce. Wielu dziennikarzy uważa, że jest to jedna z ważniejszych płyt w naszym kraju, w której panowie z powodzeniem połączyli trash metal z punk rockiem. Zespół, ze względu na dowcipne teksty i duży dystans do swojej twórczości, w dość krótkim czasie zdobył wielu fanów. Niestety, pomimo dużego zainteresowania zagranicą, chłopaki przez wiele lat nie mogli wyruszyć w trasę koncertowa przez biurokrację i brak wiz wyjazdowych.

Do 2017 roku udało im się wydać siedemnaście albumów, w których poruszają problemy społeczne i mieszają różne wpływy gatunku muzyki heavymetalowej z trashem. Są laureatami nagrody Fryderyka za najlepszą płytę oraz najlepszą oprawę graficzną albumu.

Gdzie: Klub Muzyczny Ucho, Gdynia

Kiedy: 26.02.2017

Za ile: 40 zł – przedsprzedaż / 50 zł – w dniu koncertu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + 18 =