Sorry Boys w Uchu

Gdyńskie „Ucho” zaprasza na koncert grupy Sorry Boys, w ramach trasy koncertowej promującej płytę „Roma”. Warszawski zespół rockowy zawita do Trójmiasta już w przyszły piątkowy wieczór. 

Zespół powstał w 2006 roku. Jego założycielami są Tomasz Dąbrowski i Piotr Blaka. Choć początkowo ich kariera była typowo lokalna, wraz z dołączeniem do grupy nowej wokalistki, Beli Komoszyńskiej, rozpoznawalność Sorry Boys na rynku muzycznym wzrosła. Pierwszy album „Hard Working Classes” wydali w 2010 roku zdobywając świetne opinie. „Vulcano”, kolejna płyta, ukazała się już 3 lata później. Na liście najlepiej sprzedających się albumów w Polsce uzyskała 26 miejsce.

Ich najnowsze dzieło „Roma” ukazało się na rynku pod koniec 2016 roku, 18 listopada. Według znawców płyta jest fenomenalna. Jest kombinacją tekstów pisanych po polsku i angielsku. W ciągu krótkiego czasu zespół zyskał uznanie, sporą rzeszę fanów i świetne recenzje muzyczne. Ich twórczość jest specyficzna, ale tworzy niesamowity klimat. Na koncertach scena jest ich. To jeden z nielicznych zespołów w Polsce tworzący tak popularne ostatnio brzmienia z gatunku rock/pop alternatywny. Pierwszym singlem promującym płytę był utwór „Wracam”.

Album przyniósł grupie nominację do najważniejszej nagrody muzycznej w Polsce – Fryderyków, w kategorii „Album roku, muzyka alternatywa” 

Kolejnym miejscem na mapie trasy koncertowej „Roma” będzie Gdynia. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na występ Sorry Boys!

Kiedy: 23 lutego 2018 roku

Gdzie: Ucho, Klub Muzyczny, ul.  Świętego Piotra 2, 81-347 Gdynia

Za ile: około 40 złotych, dostępne tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 5 =