Percival Schuttenbach w Uchu

Percival Schuttenbach w UchuDziki gon nadciąga do Gdyni. Percival Schuttenbach w ramach trasy „Dziki Tur” ponownie zagra na trójmiejskiej scenie, tym razem 14 grudnia w Klubie Muzycznym Ucho.

Choć Percival Schuttenbach został założony w 1999 roku, to zyskał sławę dopiero szesnaście lat później przy okazji premiery gry komputerowej „Wiedźmin 3: Dziki gon”. Zespół wraz z kompozytorami Marcinem Przybyłowiczem i Mikołajem Stroińskim współtworzył soundtrack do produkcji studia CD Projekt RED. Dźwięki średniowiecznych instrumentów oraz połączenie folku, rocka i metalu oczarowało nie tylko graczy. Grupa wystąpiła na ponad 1000 koncertów, w tym również poza granicami Polski. Ma też na koncie sukcesy, m.in. diamentową płytę za współautorstwo muzyki w projekcie „Równonoc”, będącej połączeniem słowiańskiego folku i hip-hopu.

Percival Schuttenbach czerpie garściami z ludowych i słowiańskich tradycji, podań, pieśni i legend. Spotkać można ich też na imprezach i inscenizacjach historycznych – na swojej stronie podkreślają, że chcą tym samym pokazać piękno oraz wagę historii. Zespół podczas swoich występów przenosi publiczność w dawne czasy nie tylko za pomocą muzyki, lecz także wyjątkowej oprawy wizualnej. Zapewne podczas gdyńskiego koncertu, w ramach trasy „Dziki Tur” usłyszymy utwory takie jak „Silver for Monster” lub „The Nightingale”. Nie możecie tego przegapić!

Kiedy: 14 grudnia

Gdzie: Klub Muzyczny Ucho, Gdynia

Bilety: 35 zł (przedsprzedaż)/ 45 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 3 =