Sarius i Arab w Protokulturze!

W najbliższą sobotę będziecie mogli podnieść ręce w górę dla młodych przedstawicieli polskiej sceny hip-hop. Publiczność w Protokulturze rozgrzeją Sarius i Arab, z pomocą Luxus-a i Aras-a Dobrado z Teraz Ja. Tych pięciu uzdolnionych Panów, wesprze także Helium Freestyle Showcase. 

Nadchodące wydarzenie zapewni Wam wiele wrażeń, bo oprócz świetnych koncertów będziecie mogli wziąć udział w  Helium Freestyle Showcase. To wolnostylowy rap battle, każdy na każdego. Niestandardowo, w płuca uczestników zamiast kłębów dymu wleci hel! Do bitwy pięści w gardy złożą Bambo The Smuggler, Wawrzyn, Biały i Yowee, który z pomocą DJ-a Polan-a poprowadzi wydarzenie.

Ten koncert będzie dla Sarius-a częścią trasy Antihype Tour”, rozpoczętej 1 grudnia w Bydgoszczy. Świeżynka, czyliAntihype to long zawierający 16 kawałków. Na płycie gościnnie występują min. Rogal DDL i Ten Typ Mes. 25-letni Mariusz pochodzi z Częstochowskiego Osiedla 1000-lecia. To miejsce jest dla rapera inspiracją, bo właśnie tam w latach 90. powstał skład 1000. Wydanie „Blisko leży obraz końca” było wynikiem współpracy Sarius-a z DJ Epromem i wytwórnią Asflat RecordsEprom, jako jeden z niewielu producentów muzycznych w Polsce, jest w posiadaniu zabytkowego sprzętu, dzięki któremu nadaje kawałkom oldschool-owego klimatu. Pierwszy krążek Sariusa spotkał się z uznaniem fanów i artystów – O.S.T.R. i Hades dograli gościnne zwrotki do kawałka „Przerywamy program”. Rok później wyszła EP-ka „Wszystko dobrze”, czyli 5 numerów na bitach różnych producentów, a potem „Daleko Jeszcze?”, wydana przez O.S.T.R.-ego. Do tej pory w dorobku artysty pojawiło się jeszcze „Gdzieś to już słyszałem”, „Żyj krótko i szczęśliwie”,czaseM EP” i najnowsza płyta –Antihype.

Kolejny reprezentant polskiej rap sceny, którego usłyszycie w sobotę, to Arab, czyli Gabriel Al-Sulwi. 24-latka z Rzeszowa, nie trzeba przedstawiać. Ma „Oczy zmęczone, łapska polepione”. Po sukcesie w programie ŻYWYRAP! wydał trzy płyty: „Na fejmie, „Rabusie Bitów x Guli” iAH!”. Za ponad 3 tygodnie powraca z kolejną. „KOSMOS” to jego pierwszy longplay, składający się z 16 kawałów. Arab zmienia trochę konwencję utworów. Skupia się na swojej drodze do sukcesu z soft bitem w tle, którym zajął się Homex. Chcecie usłyszeć Arab-a w innym wydaniu? Posłuchać świeżutkich numerów z Antihypei zobaczyć jak ścierają się zawodnicy Helium Freestyle Showcase? Wpadajcie do Proto!

Gdzie: Protokultura, Niterów 29B, Gdańsk
Kiedy: 9 grudnia 2017, godzina 20:00
Za ile: 30 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu (do nabycia w klubie i tutaj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *