MEW W B90!

MEW powracają do Polski, aby promować najnowszy album „Visuals”. Chłopaki wyruszyli w dwunastodniową trasę koncertową z przystankiem w B90. Szykujcie się, bo już w tą środę indie rock zawładnie gdańską sceną. 

Mew to duński zespół powstały na początku lat dziewięćdziesiątych. Założycielami grupy byli szkolni koledzy Jonas Bjerre (wokal), Bo Madsen (gitara) oraz Silas Utke Graae Jorgensen (perkusja). Ich muzyka wpisuje się w rangi indie rocka z wpływami rocka progresywnego .Trio humorystycznie nazywa swoją twórczość pretensjonalnym art rockiem”. Na swoim koncie mają osiem albumów, z czego ,,Frengers” dał im największy rozgłos. Krótko po jego wydaniu podpisali kontrakt z Sony BMG. W 2005 roku otrzymali nagrodę na gali MTV Europe Music Awards w kategorii Najlepszy Zespół Duński. Natomiast największą popularność za granicą przyniósł im support R.E.M podczas ich europejskiej trasy koncertowej.

„Visuals”

Mew w 2017 roku wydali najnowszy album zatytułowany „Visuals”. Płyta została odebrana bez większych emocji, a dziennikarze muzyczni szybko okrzyknęli go mało odkrywczym nagraniem, ale za to przyjemnym dla ucha. Wokalista tłumacząc znaczenie kawałków powiedział, że „To był ciężki rok dla świata, co wpłynęło na teksty utworów. Album przypomina o tym, żeby cenić tu i teraz”. Longplay zawiera między innymi  „85 Videos”, który jak dotąd zdobył największe uznanie.

Kiedy: 29 Listopad

Gdzie: B90

Bilety: 69/80 złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − dziesięć =