Ulver w B90!

Ten kto był ten wie, że każda trasa koncertowa Ulvera jest nie powtarzalna. A tym których nie było dajemy szanse 26 listopada. Chłopaki powracają do Gdańska z nowy materiałem, którym jak zawsze wzbudzili nie małe emocje. 

Ulver to zespół powstały w 1993 roku w Oslo. Jego nazwa przetłumaczona z norweskiego oznacza wilki. Chodź na początku gatunkowo oscylowali w stronę black metalu połączonego z folkiem, to później zwrócili się w kierunku elektroniki. Ulver swoje eksperymentalne pomysły czerpie z muzyki progresywnej, symfonicznej, ale i synthpop’u, o czym przekonaliśmy się w najnowszym wydaniu.  Nagrywając płytę ,,Kveldssanger” panowie pokazali, że także gustują w akustycznych brzmieniach.  Słuchając albumów od 2000 roku można się mocno zdziwić, gdyż wtedy nastąpił duży zwrot w ich metalowej karierze i wszystkie następne płyty idą w kierunku trip hopu czy ambientu. Od tamtej pory udało im się sprzedać około pół miliona krążków oraz zdobyć liczne nagrody takie jak m.in. NATT&DAG za najlepszy występ na żywo w 2011 roku.

,,The Assassination of Julius Ceasar”

Najnowsza płyta Ulver‘a nie obyła się bez kontrowersji, w szczególności gdy zespół zdradził, że będzie ona popowy wydaniem. Po mimo tego zebrała wiele pozytywnych recenzji. Każda piosenka to inna historia, ,,Transverberation” opowiada o zamachu na Janie Pawle II, natomiast inne utwory nawiązują do takich zdarzeń jak ewakuacja Dunkierki z 1940 roku albo do tragicznej śmierci księżnej Diany.

Kiedy: 26 listopad 

Gdzie: B90 Gdańsk

Bilety: 99/119 złotych 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 18 =