Cymes wieczór w blokowisku

tuwimTeatr w Blokowisku przygotował propozycję dla wszystkich tych, którzy chcą na chwilę oderwać się od rzeczywistości. W poniedziałek, 27 stycznia, będzie można spotkać się z międzywojenną sztuką żydowską. Artystycznych uniesień dostarczy program muzyczno-kabaretowy „Tuwim or not Tuwim”.

Repertuar tego wieczoru złożony będzie z tekstów i kompozycji polskich artystów żydowskiego pochodzenia, którzy tworzyli w okresie dwudziestolecia międzywojennego. To złoty okres m. in. Juliana Tuwima, Mariana Hemara, Antoniego Słonimskiego czy Jana Brzechwy. Ich teksty śpiewały największe gwiazdy, jak Hanka Ordonówna, Zula Pogorzelska i Eugeniusz Bodo.

Na połączeniu kultur polskiej i żydowskiej wychowało się kilka pokoleń artystów. Organizatorzy muzycznego wieczoru chcą przypomnieć, jak duży wpływ na nasz dorobek kulturowy miała właśnie żydowska kultura. „Tuwim or not Tuwim” to jednocześnie hołd dla żydowskich twórców, którzy zginęli w gettach i dowód, że kultura nie uznaje żadnych podziałów, ani rasowych, ani wyznaniowych.

W spektaklu wystąpią: Aleksandra Lis, Magdalena Żulińska, Marek Brand, Jacek Majok, Tomasz Kobiela i Florian Staniewski.Oprawę muzyczną zapewni Ignacy Jan Wiśniewski. Wieczór wypełniony wspomnieniami, wysmakowanym humorem i pięknymi melodiami rozpocznie się o 19.00. Pełnopłatny bilet kosztuje 15 zł, a ulgowy – 10 zł.

fot. materiały organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *