W starym, ale nowym składzie. Varius Manx i Kasia Stankiewicz wystąpią w Gdyni!

Na polskiej scenie muzycznej od 1989 roku. Dzisiaj, po wielu zmianach w składzie, zespół świętuje swoje kolejne sukcesy
i koncertuje po Polsce. Wraz z Kasią Stankiewicz, drugą w historii twórczości wokalistką Varius Manx, wystąpią 15 listopada w Gdyni. 

Varius Manx to jeden z najbardziej znanych polskich zespołów rockowych. Założycielami są bracia Michał i Paweł Marciniak, oraz kompozytor Robert Janson. Wszyscy trzej nadal są członkami obecnego składu.

Przez lata zmieniały się za to wokalistki. Pierwsza była Anita Lipnicka, która śpiewała w zespole między innymi takie piosenki jak: „Zanim zrozumiesz”, „Zamigotał świat” czy „Piosenka księżycowa”. Po 3 latach wokalista zdecydowała się rozpocząć karierę solową. Pod koniec 1995 roku zespół wybrał nową wokalistkę. Młodziutka, osiemnastoletnia Kasia Stankiewicz wygrała konkurs telewizyjny „Szansa na sukces” i tym samym rozpoczęła muzyczną przygodę z zespołem. Grupa rozkwitła, dużo koncertowała i zdobywała nagrody. Mimo to Kasia Stankiewicz postanowiła występować na scenie o własnych siłach. Po 4 latach do Varius Manx dołączyła Monika Kuszyńska, jednak ostatecznie rozstała się z zespołem w 2010 roku. 3 lata później nową twarzą została Edyta Kuczyńska, ale jej droga z Varius Manx również nie była długa.

W 2015 roku do grupy wróciła Kasia Stankiewicz. W 2016 roku zespół wyruszył w trasę z okazji
25-lecia działalności na scenie. Ich pierwszy wspólny występ odbył się podczas koncertu Sylwestrowego we Wrocławiu w 2015 roku. Od tamtej pory zespół nagrał nowe utwory i wydał album pt. „25 Live”.

W czerwcu tego roku pojawił się nowy singiel Varius Manx pt. „Biegnij”, który ukazał się też
w wersji angielskiej pt. „Run”Piosenka została oficjalnym hymnem promującym Światowe Igrzyska Sportowe „The World Games 2017”. 

Podczas środowego koncertu w gdyńskim Pokładzie usłyszeć będzie można zarówno starsze brzmienia Varius Manx, jak i te nowsze. Na pewno nie zabraknie piosenki „Orła cień, która chyba najlepiej oddaje klimat zespołu z lat ’90, a także utworów z nowej płyty.

W starym, ale nowym składzie.. wciąż mają to coś.

 

Kiedy: 15 listopada 2017 roku

Gdzie: Klub Pokład, Gdynia al. Jana Pawła II 11

Za ile: około 60 złotych, dostępne tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *