Grzegorz Hyży i jego Momenty

Czasami udział w programie telewizyjnym potrafi otworzyć drzwi do zaistnienia na rynku muzycznym. Tak też było w przypadku Grzegorza Hyżego, którego kariera trwa nieprzerwanie od kilku lat, a jego utworów słucha cała Polska. Artysta wystąpi w gdańskim klubie B90 już 16 listopada. 

Grzegorz Hyży swoją muzyczną przygodę rozpoczął w 2010 roku, zakładając zespół „BrytFunky”, a następnie formację pod swoim własnym nazwiskiem – „Grzegorz Hyży & Band”. Jego pierwszym singlem był wypuszczony w 2014 roku utwór „Na chwilę”, zaś sam wokalista lawiruje między gatunkami takimi jak pop, czy pop-rock z wpływem muzyki alternatywnej i klubowej.

Hyży słynie nie tylko z udziału w programie „X Factor”, którego był finalistą. Mimo że rozgłos przyniosło mu rozstanie z żoną, Mają Hyży, a także aktualny związek z prezenterką Agnieszką Popielewicz, to życie prywatne nie ma negatywnego wpływu na jego karierę. Do tej pory wydał dwa albumy studyjne – „Z całych sił” przy współpracy z Bartoszem „Tabb” Zielonym oraz „Momenty”.

Wokalista może się poszczycić certyfikatami platynowej oraz złotej płyty, a aktualna trasa koncertowa Momenty Tour promuje jego najnowszy krążek, który ukazał się w tym roku. Według recenzji płyta „Momenty” pokazuje różne odcienie barwy głosu Hyżego oraz wyróżnia się aranżacjami i chwytającymi serce tekstami napisanymi przez kobiety. Najbardziej popularne utwory artysty to: „Pod Wiatr”, „O Pani!”, czy „Noc i Dzień”.

Kiedy: 16 listopada 2017, godz. 20:00

Gdzie: B90, Gdańsk

Bilety:  49 zł w przedsprzedaży; 59 zł w drugiej puli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − 2 =