Enej nadal w formie [WIDEO]

Enej (2)Sobotni wieczór (18 stycznia) w sopockim klubie Scena należał do zespołu Enej. Muzycy promowali ostatni album zatytułowany „Folkhorod”. O dotychczasowej karierze opowiedzieli nam liderzy zespołu – Piotr „Lolek” Sołoducha oraz Mirek „Mynio” Ortyński.

Zespół Enej powstał już w 2002 roku w Olsztynie. Grupa ma na swoim koncie wiele sukcesów m.in. zwycięstwo w konkursie Superpremier na festiwalu w Opolu czy występy na kultowym Przystanku Woodstock. Przełomem w dotarciu do szerszej publiczności okazał się występ w programie Must Be The Music w 2011 roku. Enej zdeklasował konkurencję, wygrywając pierwszą edycję i rozpoczynając nową erę polskiej folku.

W sobotni wieczór zespół z Olsztyna zaprezentował przekrojowy materiał z dotychczasowych albumów. Licznie przybyli fani usłyszeli najnowsze przeboje  m.in. „Symetryczno-liryczną”, „Lili” czy „Skrzydlate ręce”. Nie zabrakło jednak miejsca na piosenki z poprzednich albumów. Szczególnie ciepło publiczność przyjęła takie utwory jak: „Radio Hello” oraz „Myła moja”. Warto wspomnieć, że to właśnie od tych piosenek na dobre rozpoczęła się ogólnopolska kariera grupy Enej. Koncert w Sopocie uwidocznił fenomen polsko – ukraińskiej formacji. Enej w umiejętny sposób łączy etniczny wymiar muzyki z mainstreamowym zapotrzebowaniem na tradycyjne hity. A to zdecydowanie niełatwa sztuka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × dwa =