“Strachy na Lachy” straszą w Uchu

Ich historia zaczęła się 16 lat temu. W 2001 roku Grabaż i Kozak, założyciele Pidżamy Porno, decydują się stworzyć własny projekt. W grudniu 2003 roku ukazuje się debiutancka płyta zespołu pt. „Strachy na Lachy”. 6 października 2017, po 4 latach, rozpoczęli promocję nowej płyty  – „Przechodzień o wschodzie”.

„Grabaż”, „Kozak”, „Maniek”, „Lo” „Kuzyn” mają na swoim koncie 8 albumów. 4 z nich otrzymały tytuł Złotej Płyty, „Dodekafonia” – Platynowej. Wiosną 2017 roku dołączył do nich nowy klawiszowiec – Łukasz Sokołowski. Utwór „Żyję w kraju” zajął 1. miejsce w Liście przebojów Trójki. Łącznie, 9 utworów notowanych było w „3” Szczecińskiej Listy Przebojów Polskiego Radia Szczecin. Utwór „I can’t get no gratisfaction” zajął w niej 1. miejsce.

Po 4 latach, 29 września 2017 roku, ukazał się 6. studyjny album kapeli – „Przechodzień o wschodzie”. Nawiązuje on do pierwszych, mocno tanecznych utworów zespołu. „Grabaż” i pozostali alternatywni rockowo-funkowo-folkowi muzycy pojawią się 4 listopada w gdyńskim „Uchu”, by wypromować najnowszy krążek. W sieci, krążek promują dwa utwory – „Twoje motylki” oraz singiel „Co się z nami stało”, który usłyszeć możemy od połowy września.

Gdzie: Gdynia, klub muzyczny Ucho

Kiedy: 4 listopada, 20:00

Bilety: 50/60 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *