„Kino, które musi boleć”- All About Freedom Festival


Świat nie zmienia się na lepsze. Szerzące się konflikty zbrojne, Brexit czy populizm to tylko niektóre z tematów przewodnich Gdańskiego festiwalu. Europejskie Centrum Solidarności zaprasza do kina, które musi boleć. 

ECS nadchodzi z jedenastą edycją festiwalu kinowego All About Freedom Festival. Przedsięwzięcie rozpocznie się w ten piątek i potrwa do 21 października. Program imprezy zawiera szeroką galę filmów, które w świecie kultury uzyskały wiele nagród. Jak sami organizatorzy piszą: „Kino funduje nam nie tylko zadumę nad tym, co dzieje się ze światem, ale i fundamentalne pytania adresowane do każdego z nas. Jakie idee popieram, dla jakiej sprawy byłbym gotowy opuścić swoją strefę komfortu?”.

Przez dziewięć dni festiwalu będzie można zobaczyć m.in. : „Niemiłość”, „Nie jestem twoim murzynem”,  czy „120 uderzeń na minutę”. Twarzami tegorocznej edycji są; Przemysław Kluz, Marta Siciarek, Cezary Obracht-Prondzyński, Anna Strzałkowska, Michał Wlazło. AAFF to nie tylko filmy! W wybrane dni pomiędzy spektaklami odbędą się występy artystyczne zatytułowane „Ogród Powolności”.

Organizatorzy korzystając z okazji promują wydarzenie „Dzień Solidarności z uchodźcami”, które odbędzie się 15 października w ECS. W programie znajduję się projekcja filmu „Afryka mojego dzieciństwa” oraz debata. Oprócz tego będzie można własnoręcznie uszyć szalik bądź czapkę, która zostanie przesłana do obozu dla uchodźców.

Cena za seans : 12 zł

Bilety w przedsprzedaży można zakupić w kasach ECS lub online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *