Peron Parlament, czyli koncert Jamala w Gdańsku!

Jamal w Parlamencie

W tym roku mija osiemnaście lat odkąd Jamal króluje na polskiej scenie muzyki reggae, ale to 2005 rok był przełomowy w jego karierze. Wówczas swoją premierę miał singiel „Policeman”, który okazał się najbardziej rozpoznawalnym hitem artysty. Myślę, że większość z nas kojarzy ten utwór z popularnej polskiej komedii romantycznej „Tylko mnie kochaj”. Tej i innych piosenek artysty możemy posłuchać na żywo już 20 października w gdańskim klubie Parlament!

Tego artysty chyba nie trzeba przedstawiać. Jamal to jeden z prekursorów rozpowszechnienia muzyki reggae na polskim rynku muzycznym. Swoją karierę duet Łukasza Borowieckiego i Tomasza Mioduszewskiego rozpoczynał w rytmach rapu i hip-hopu, ale później poszli w ślady jamajskiego wokalisty Boba Marleya. W 2001 roku zespół rozpadł się, a Miodu (Tomasz Mioduszewski) zajął się nowym projektem – Le Illjah. Trzy lata później reaktywowano grupę Jamal, a w 2005 roku wyszedł album “Rewolucje”. Jest to najważniejszy album w dorobku artystów, bo to właśnie on przyniósł im sławę i rozpoznawalność.  Do najbardziej znanych hitów Jamala należą takie utwory, jak „Policeman”, „Defto” czy „Peron”.

Już niedługo występ Jamala możemy zobaczyć w Gdańsku podczas nowej trasy koncertowej! 2 czerwca tego roku ukazała się płyta „1994”, która według recenzentów jest buntem wobec otaczającego nas świata. Produkcja różni się klimatem od pozostałych albumów. Sprawdźcie to sami 20 października!

Kiedy? 20 października 2017 r.

Gdzie? Klub Parlament w Gdańsku.

Ile? 30 zł/40 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + osiemnaście =