Perturbator w B90!

12716420_1176771539021675_4080031792697793816_oPerturbator chyba zatęsknił za Polską sceną, bo tym razem postanowił wrócić na trochę dłużej. Koncert w Warszawie pokazał pełnię umiejętności muzyka, więc ten w Gdańsku z pewnością również nie zawiedzie fanów. Do zobaczenia 9 czerwca w B90!

James Kent, głównie znany pod pseudonimem Perturbator, to francuski muzyk grający szeroko rozumiany dark synth pop. Kent już od najmłodszych lat przejawiał swoją miłość do grania. W domu z każdej strony było otoczony przez syntezatory i korgi, a jego rodzice, jako dziennikarze i krytycy muzyczni, w młodości tworzyli techno i trance. Jednak James nie od razu pałał zainteresowaniem do elektroniki, gdyż swoją karierę rozpoczynał od Black metalowych zespołów. W 2012 roku, widząc brak perspektywy rozwoju, zaczął tworzyć muzykę elektroniczną, w której duże znaczenie ma jego zamiłowanie do cyberpunku oraz filmów „Akira” czy „Ghost in the shell”. W maju tego samego roku wydał swoją pierwszą Epkę Night Driving Avenger, która została bardzo dobrze przyjęta przez słuchaczy. Od tamtej pory posiada na swoim koncie już 4 albumy.

„The Uncanny Valley” to czwarta, najnowsza płyta Perturbatora. Została wydana w maju 2016 roku i zbiera same dobre recenzje. Wielu fanów obawiało się, że po tak dobrym starcie Kent pogubi się w swojej twórczości, ale nic z tych rzeczy. Album zawiera masę nowych pomysłów, które cieszą się ogromnym powodzeniem. Jeden z dziennikarzy muzycznych „Jeszcze tego nie słyszałeś” Rajmund, tak komentuje twórczość – Z miejsca porywają słuchacza w wielkomiejską, cyberpunkową rzeźnię na niezliczone syntezatorowe warstwy, które nasz mistrz zmienia z chirurgiczną precyzją.

Gdzie: Klub B90

Godzina: 19:00

Bilety: 45/55 zł

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *