Finał Emergenza Festival Polska

emergenzaFinał Emergenza Festival zbliża się wielkimi krokami. Już w tę sobotę młode zespoły powalczą o udział w krajowych eliminacjach, gdzie do wygrania jest wyjazd w europejską trasę koncertową. Mocno trzymamy kciuki za nasze trójmiejskie kapele!

Emergenza Festival Polska to konkurs dla młodych zespołów, które nie posiadają kontraktów płytowych. Zwycięzcy z Polski udadzą się do Niemiec na Taubertal Open Air Festival (lato 2017), gdzie powalczą o możliwość wyruszenia w trasę po całej Europie. Jest to idealna szansa na dla młodych kapel, aby spełnić swoje marzenia.

Zagrają: 

Acrid Snack to grupa składająca się z pięciu młodych kolesi. Ich muzyka łączy tłuste riffy na basie z dobrze dopasowanymi gitarami i pikantnymi wokalami. Można spotkać ich prawie wszędzie. Nazywani są muzycznymi food trackami. 

Arshenic powstał w 2006 roku. Posiadają wiele nagród m.in: III miejsce w konkursie „Zespół Roku 2009” czy II miejsce w V Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Rockowych “Konfrontacje 2009”. Oprócz tego mają  za sobą występ w Must Be The Music, gdzie zaaranżowali metalową wersję „Paparazzi” Lady Gagi. Obecnie są w trakcie wydawania drugiego krążka.

Drunk Lamb to energiczny kwartet z trójmiasta. Chłopaków nie tylko łączy ogromna przyjaźń, ale też wielka miłość do blues rocka. Powstali na początku 2014 roku, a już w lipcu zostali laureatami konkursu Suwałki Blues Festival. Swoją inspirację czerpią z twórczości Jima Hendrixa oraz Johna Mayera.

Hell Wind to zespół, którego członków, jak sami mówią, połączyła chęć tworzenia własnego repertuaru w którym będą mogli tworzyć nietypowe melodie z konkretnym uderzeniem sekcji rytmicznej. Najlepiej oczywiście, aby wszystko było w różnym tempie. Istnieją od dwóch lat i są w trakcie nagrywania płyty.

Komitywa jest zespołem z Gdańska o bogatym brzmieniu muzycznym. Cechują ich 4 rzeczy: technika, feeling, dynamika oraz charyzma. Bez wyrzutów sumienia mogą pochwalić się prężnie działającą sekcją rytmiczną, która wprawia odbiorcę w niemały zachwyt.

Lamia Reno to grupa, która powstała w 2011 roku. Tworzą ją muzycy głównie znani z kapeli Lumpex’75, m.in: Cinek i Kula. Ich debiutancki album wyszedł w 2014 roku i zawiera 12 kawałków.

Główną koncepcją muzyczną Ontagmy są klimaty progresywne, melodeathowe z lekkim wpływem thrashu i deathu. W 2016 roku udało im się  dostać się do konkursu „Orlen Marathon Jam Session”, dzięki czemu mieli okazję zagrać na ulicach Warszawy. 19 marca 2017 roku odbyła się premiera ich pierwszej epki “Delusion”.

Quintus Miller– psychopatyczny morderca uwięziony w domu dla obłąkanych. Panowie tak bardzo sympatyzują  pisarza Grahama Mastertona, iż swoją nazwę postanowili zaczerpnąć z jego powieści. Nie przerwanie grają od 2008 roku. Tworzą teksty o wyalienowanych ludziach nie mogących odnaleźć się w społeczeństwie. Obecnie zespół nagrywa i dużo koncertuje.

Data: 27 maja 2017 (sobota)
Start: 19:00
Bilet: w przedsprzedaży 20 pln / w dniu koncertu 30 pln

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 3 =