Zabawa w rytmach disco polo na Delfinaliach

akcentDisco polo ponoć nikt nie słucha, ale za to każdy największe przeboje doskonale zna i świetnie się przy nich bawi. Okazja do zabawy nastąpi już 26 maja na gdyńskich Delfinaliach, na których zagoszczą Zenon Martyniuk z zespołem Akcent, Piękni i Młodzi, Czadoman oraz Playboys.

Zespół Akcent został założony przez Zenona Martyniuka w 1989 roku, a jego nazwa wywodzi się z połączenia członów wcześniejszych zespołów Martyniuka – Akord i Centrum. W 1991 roku zespół został rozwiązany, a wokalista założył grupę Ex-Akcent, z którą nagrał trzy albumy i występował do 1993 roku, kiedy to Akcent został reaktywowany. Do tej pory grupa wydała piętnaście płyt oraz trzy komplikacje, z czego „Diamentowa kolekcja disco polo – Akcent” pokryła się platyną. W 2016 roku grupa wygrała w plebiscycie na 20-lecie magazynu Disco Polo Live, zdobywając aż trzy miejsca na podium z singlami „Przez Twe oczy zielone”, „Przekorny los” oraz „Kochana wierzę w miłość”.

Piękni i Młodzi tworzą muzykę na pograniczu disco polo, dance i pop rocka. Zespół ten powstał w 2012 roku i został założony przez Magdalenę i Dawida Narożnych oraz Daniela Wilczewskiego. W 2014 roku grupa wystąpiła w siódmej edycji programu Must be the music, w którym dotarła do finału. Swoich sił próbowali także w Krajowych Eliminacjach do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2016 roku, lecz nie zakwalifikowali się do finału preselekcji. Piękni i Młodzi wydali do tej pory jedną płytę pt. „Niewiara”, a ich największe hity pozyskujące miliony odsłon w serwisie YouTube, to: „Niewiara”, „Ona jest taka cudowna”, „Tak już bez Ciebie”.

Paweł Dudek występuje pod pseudonimem Czadoman od 2013 roku. Wcześniej był wokalistą zespołu rockowego Arena, a także próbował rozpocząć karierę w muzyce pop-rockowej. Jego pseudonim nawiązuje do postaci Spidermana czy Supermana. Obecnie wokalista jest jurorem 5 edycji programu Disco Star emitowanego na kanale muzycznym Polo TV. W 2014 roku wydał swój jedyny album pt. „Czadomania”, a jego teledysk do piosenki „Ruda tańczy jak szalona” został wyróżniony trzecim miejscem w kategorii „Hity Sieci” podczas  Polsat SuperHit Festiwal. Inne znane utwory Czadomana to: „Chodź na kolana”, „Bliźniaczki”, „Roześmiana”.

W 2013 roku Jakub Urbański założył zespół Playboys, w którym występują także gitarzysta Przemysław Kordziński i perkusista Jakub Kusiński. Ciekawostką jest to, że Playboys jako pierwsza grupa w historii nurtu disco polo występowała w Norwegii. Ich największy przebój „Lejde” uzyskał ponad 36 milionów odsłon na YouTube, a utwór „Wyśmienicie” wykonywany z zespołem Piękni i Młodzi zyskał 23 miliony widzów. Aktualnie grupa promuje nowy singiel pt. „Jak to się stało”.

Kiedy: 26 maja 2017 r., od godz. 19:00

Gdzie: Molo Południowe / Skwer Kościuszki w Gdyni

Bilety: studencki – 25 zł, normalny – 35 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *