Delfinalia 2017: zagrają Enej, Mesajah i Vavamuffin

http://static2.s-trojmiasto.pl/zdj/c/n/3/1821/2000x0/1821879__kr.jpg

http://static2.s-trojmiasto.pl/zdj/c/n/3/1821/2000×0/1821879__kr.jpg

Czwartkowy koncert na najmłodszym gdyńskim wydarzeniu plenerowym zapowiada się naprawdę ciekawie. Zagrają Enej, Mesajah i Vavamuffin. Już 25 maja będziecie mogli ich posłuchać w Gdyni na Skwerze Kościuszki i Molo Południowym.

Założony w 2002 roku zespół Enej wykonuje muzykę z pogranicza folku, rocka, ska i szeroko pojętej alternatywy ukraińskiej. Fascynacja zespołu muzyką ukraińską wynika z faktu, iż część jego członków ma takowe korzenie. Z tego właśnie języka wywodzi się nazwa zespołu, która pochodzi od imienia głównego bohatera poematu Iwana Kotlarewskiego Eneida – Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie, którego losy podobne są do losów Eneasza. Właściwą działalność zespół rozpoczął w 2005 roku. Na czwartkowym koncercie Enej wystąpi w składzie: Piotr Lolek Sołoducha, Mirosław Mynio Ortyński, Paweł Bolek Sołoducha, Jacek Jaca Grygorowicz, Jakub Czaplaj Czaplejewicz, Łukasz Długi Przyborowski, Damian Pinki Pińkowski oraz Kornel Kondrak.

Powstały rok później niż Enej Vavamuffin wykonuje muzykę reggae oraz raggamuffin z elementami dub i dancehall. Zespół ten intensywnie koncertuje w kraju i za granicą, wspiera również kampanię Stowarzyszenia Nigdy Więcej Muzyka Przeciwko Rasizmowi. 25 maja Vavamuffin wystąpi w składzie: Pablopavo, Reggaenerator, Gorg, Emili Jones, Jerzy Markuszewski, Raffi Kazan, Patryk Kraśniewski, Dawid Dubbist Kałuski oraz Barton.

Mesajah, a właściwie Manuel Rengifo Diaz to polski wokalista reggae, dancehall i raggamuffin. Artysta pochodzi z Wrocławia, gdzie się urodził. Jego ojciec pochodzi z Peru i posiada korzenie peruwiańsko-hiszpańskie, matka zaś jest Polką, której rodzina pochodziła z kresów wschodnich. W 2003 roku razem ze swoim bratem – Paxonem oraz kolegą – Yanazem utworzył grupę Natural Dread Killaz i od tego czasu jest rozpoznawalny na polskiej scenie muzycznej.

Koniecznie zróbcie więc sobie wolne na czwartkowy wieczór i udajcie się do Gdyni. Enej, Vavamuffin i Mesajah będą tam specjalnie dla Was!

Gdzie: Gdynia, Molo Południowe, Skwer Kościuszki

Kiedy: 25 maja, 18.00

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 3 =