Nowy projekt: Helios na scenie

heeeliosGwiazdorska obsada, wiele prestiżowych nagród – takimi określeniami cieszy się wiele spektakli. Jednak tylko nieliczne z nich zostały zarejestrowane z udziałem publiczności w najlepszych europejskich teatrach. Nagrania tych wyróżnionych podziwiać będzie można w ramach projektu „Helios na scenie – najlepsze spektakle na wielkim ekranie!”. Nie możecie tego przegapić!

Już od najbliższego poniedziałku (24 kwietnia) Helios przybliży widzom teatr i pokaże jego nowe oblicze. Czy warto to zobaczyć? Oczywiście! Pokazy, które będą odbywały się co dwa tygodnie (zawsze w poniedziałek), to projekcje spektakli nagranych w dwóch wspaniałych miejscach: Royal National Theatre w Londynie oraz Comédie-Française w Paryżu.

Royal National Theatre czyli Królewski Teatr Narodowy znajdujący się w Londynie jest, tak zwaną, kulturalną wizytówką Wielkiej Brytanii. W sezonie daje ponad tysiąc przedstawień, a na swoim koncie ma już ponad 800 premier. Obecnie na deskach brytyjskiej sceny narodowej występuje 150 aktorów, którzy przygotowują zarówno klasykę (rodzimą i obcą), jak i współczesne dramaty.

Comédie-Française może poszczycić się długowieczną tradycją – jej początki sięgają czasów Moliera. Była to pierwsza w Europie scena narodowa i w tym aspekcie stała się pierwowzorem dla innych krajów. Śmiało można powiedzieć, że jest to jeden z najbardziej prestiżowych teatrów na świecie, do czego przyczynia się zarówno długa działalność, jak i siedziba – przepiękna Salle Richelieu.

Więcej informacji oraz repertuar znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *