XxanaxX + Seals w sopockiej Scenie

XxanaxX + Seals - sopocka ScenaDwa duety, dwie utalentowane wokalistki i relaksujące dźwięki muzyki elektronicznej… Tego możemy się spodziewać po koncercie XxanaxX + Seals w sopockiej Scenie, który odbędzie się 29 kwietnia.

Warszawski duet powstał w 2012 roku. Po kilku miesiącach pracy 17-letniej wtedy Klaudii Szafrańskiej i 29-letniego Michała Wasilewskiego wydali debiutancki singiel Disappear. Duet nazwali XxanaxX, co wzięło się od nazwy środka uspokajającego. Właśnie tak określają swoją twórczość. Połączenie elektronicznych dźwięków z wokalem Klaudii wprowadza w wyższy stan relaksu.

W sierpniu 2013 roku ukazała się pierwsza EPka XxanaxXu, z której pochodzą takie utwory jak Broken Hope i Got U Under. EPka zapewniła im rozpoznawalność wśród fanów muzyki elektronicznej i alternatywnej. To właśnie w 2013 roku portal Brand New Anthem przyznał duetowi tytuł „debiut roku”, a w 2014 „zespół roku”. Grupa otrzymała również zaproszenia na liczne festiwale muzyczne tj. Opener, Selector, czy też brytyjski The Great Escape. Współpracowali z takimi twórcami jak Katarzyna Nosowska,  Ten Typ Mes, Marika i Małe Miasta. Swój debiutancki album wydali w 2014 roku, a w czerwcu 2015 roku ukazała się druga płyta „FWRD”, którą promuje utwór Pseudoephedrine. Zespół wyruszył w trasę na scenach najważniejszych festiwali, klubów i innych prestiżowych wydarzeń muzycznych.

Jako suport będziemy mogli usłyszeć młody duet z Cieszyna. Zespół Seals swoje pierwsze utwory zaczął udostępniać w Internecie nieco ponad rok temu. Pod koniec 2016 roku wydali swoją debiutancką EPkę, dzięki czemu wystąpili w programie Dzień dobry TVN. Na swoim koncie mają również takie osiągnięcia jak drugie miejsce podczas festiwalu Moico Enjoy Music oraz zakwalifikowanie się do finałowego etapu Skoda Auto Music, dzięki poparciu Katarzyny Nosowskiej. Aktualnie duet pracuje nad najnowszym singlem oraz wyruszył w pierwszą trasę koncertową po polskich klubach. Swoją twórczość wpisują w gatunek Alternative Electro oraz Electro Pop.

Gdzie: Scena, Aleja Franciszka Mamuszki 2, Sopot

Kiedy: 29 kwietnia 2017

Start: 21.00

Bilety w przedsprzedaży:

– normalny – 49 zł

– VIP – 80 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *