Dezerter, El Banda i Gars w Klubie Muzycznym Ucho

To będzie wieczór pełen punkrockowego grania. Na jednej scenie wystąpi legendarna grupa Dezerter wraz z młodszymi, ale wcale nie gorszymi, kolegami po fachu. Dezerter, El Banda i Gars już niebawem zagoszczą w Gdyni.

Dezerter to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów punkrockowych. Grupa powstała w 1981 roku. Początkowo występowali pod nazwą SS-20, jednak w okresie stanu wojennego musieli zmienić nazwę na mniej prowokacyjną. Tak zrodzili się Dezerterzy. Pierwszy występ pod nowym mianem odbył się na Festiwalu w Jarocinie, gdzie później co roku gościli. Kolejne lata przynosiły ważne płyty dla polskiej sceny niezależnej, między innymi „Blasfemia”, „Ziemia jest płaska”, czy nagrodzony Fryderykiem album „Prawo do bycia idiotą”. W 2009 roku grupa zaaranżowała utwór „Śpiew murów”, który znalazł się na płycie „Gajcy!”, która została  wydana przez Muzeum Powstania Warszawskiego i zawiera utwory nagrane do tekstów Tadeusza Gajcego. Zespół aktywnie koncertuje zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju – występują na scenach we Finlandii, w Czechach czy w Wielkiej Brytanii.

Młodzi, ale pełni temperamentu i talentu – tak najlepiej można opisać grupy El Banda i Gars. Pierwszy zespół związany jest z aktywizmem społecznym, feminizmem i antyfaszyzmem. Wspierają wszelkiego rodzaju inicjatywy. W swoim dorobku artystycznym mają cztery płyty, a ich utwory znalazły się na kilkunastu składankach w Polsce i na świecie. Druga ekipa to , jak się sami nazywają, chłopaki znad morza. Pochodzą z Trójmiasta. Grali w przeróżnych miejscach, na squatach, w plenerach, domach kultury i w synagodze. Ich wypełniony melancholią i wściekłością punk rock przyciąga tłumy.

Kiedy: 8 kwietnia 2017, godz. 20:00

Gdzie: Klub Muzyczny Ucho, Gdynia

Ile: 37zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − dwanaście =