Niezależne kino w Heliosie – Helios OFFy 2017

heliosoffyDla wszystkich fanów kina niezależnego mamy dobrą wiadomość. Helios wraz z Michałem Kołdrasem – twórcą portalu kino amatorskie.pl, zaprasza was na cykl projekcji poświęconych filmom OFF-owym. Pierwsze seanse odbędą się 5 kwietnia w kinie Helios Alfa Centrum na Przymorzu i w gdańskiej Metropolii.

Kulturalna mapa Polski co roku jest bogatsza o festiwale, prezentujące filmy twórców niszowych. Znany i ceniony w całej Europie festiwal OFF CAMERA w Krakowie pokazuje nam, że ta, mogłoby się wydawać mało popularna odnoga kinematografii, rozwija się bardzo prężnie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, kino Helios zorganizowało cykl pokazów kinowego podziemia, który to rozpocząć ma się 5 kwietnia (środa) w każdym dużym mieście w Polsce. W trójmieście seanse odbędą się w centrum handlowym Alfa, na gdańskim Przymorzu i w Metropolii. Wśród filmów znajdują się takie tytuły jak „Więź” (reż. Mateusz Dettlaf), „Oblitus: Rise of the Forgotten” (reż. Adam Aljovich) oraz „Śledztwo. The inquest” (reż. Ena Kielska). Każde spotkanie to inny cykl filmów, poruszających wspólny temat. Przewidziane są również nagrody za oddanie głosu na najlepszy seans, w postaci dwudniowego pobytu w hotelu Alpin w Szczyrku. Bilety można kupować tutaj, a cena za jeden wynosi tylko 15 złotych.

Helios OFFy to pozycja obowiązkowa w kalendarzu każdego kinomana, a możliwość obejrzenia filmów niezależnych w warunkach jakie daje multipleks jest wydarzeniem na dużą skalę.

Gdzie: Helios Alfa Centrum, Kołobrzeska 41c; Helios Metropolia, Kilińskiego 4, Gdańsk

 

Kiedy: 5 kwietnia 2017, godz. 18.00

Bilety: 15 złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × cztery =