Dni Mózgu na Uniwersytecie Gdańskim

dni-mozgu14 wykładów, łącznie 131 warsztatów laboratoryjnych, seminaryjnych i ogólnodostępnych oraz 2 konkursy, a to wszystko już 17 i 18 marca na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Nie może Cię zabraknąć!

Dni Mózgu w Trójmieście to coroczne przedsięwzięcie odbywające się w ramach Światowego Tygodnia Mózgu. Siódma edycja oferuje uczestnikom wykłady, warsztaty i pokazy laboratoryjne. Pozwala również na poznanie pracy neurobiologów, neurochirurgów oraz psychologów. Jest to świetna okazja do zgłębienia swojej wiedzy o mózgu, jego budowie i funkcjonowaniu.

Pierwszego dnia (piątek, 17 marca) wszystkie zajęcia zaplanowane przez organizatorów rozpoczną się o godzinie 9:00. Będzie można wziąć udział w wykładach i warsztatach ogólnodostępnych oraz warsztatach rezerwowanych. Zajęcia trwać będą do godzin popołudniowych. Poruszane będą, między innymi, tematy takie jak: przyczyny zaburzeń ze spektrum autyzmu, psychopatia, neurostymulacja, układ nerwowy człowieka, czy neurotransmitery.

Drugi Dzień Mózgu (sobota, 18 marca) rozpocznie się o godzinie 10:00 ogólnodostępnym wykładem „Jak działa mózg – wykład dla dzieci”. Tego dnia uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się w jaki sposób działa umysł w różnych sytuacjach: na zakupach, na haju, na diecie, w radości i smutku. Tematyka warsztatów, zarówno ogólnodostępnych, jak i rezerwowanych, powtórzy się.

Organizatorzy przewidują również dwa konkursy: „Mózg nasz widzę ogromny…” oraz „Neurogra: Odkrywcy tajemnic mózgu”.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową Dni Mózgu oraz na facebooka.

 

GDZIE: Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego

KIEDY: 17 -18 marca 2017

BILETY: wstęp wolny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × jeden =