Podejrzany Gombrowicz

??????????????????????????????????????????Gdynia, tango, lato i… trup w hotelowym pokoju. Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak, ta historia mogła się wydarzyć. A nawet wydarzyła się, na scenie Teatru Miejskiego w Gdyni w sztuce Kolibra lot ostatni.

Kolejny spektakl w reżyserii Krzysztofa Babickiego to adaptacja sztuki znakomitego trójmiejskiego pisarza, Pawła Huellego. Na deskach śmietanka zespołu Teatru Miejskiego. Do tego letni, gorący klimat, śpiew, humor i kryminał z dreszczykiem. Takiej zachęcie trudno się oprzeć.

Kolibra lot ostatni to historia przewrotna. Jest lato 1939 roku, panuje wakacyjno-sielankowy klimat. W przeciwwadze do tętniących życiem, rozśpiewanych nadbrzeżnych knajp pojawia się mroczny komisariat, w którym prowadzone jest śledztwo. O morderstwo bowiem podejrzany jest Witold Gombrowicz. Pisarz jest w mieście na dobę przed wypłynięciem do Argentyny. Wszędzie kręcą się piękne kobiety, podejrzane typy z gdyńskiego półświatka i elokwentni panowie o odmiennej orientacji seksualnej. Gęstą, gorącą atmosferę spowija historia miasta. Gdynia jako centrum kryminalnego światka? Tego nie można przegapić.

Rytmowi argentyńskiego tanga będzie można dać się porwać już w sobotę, 18 stycznia o 19.00, podczas prapremiery spektaklu. Po przedstawieniu, Paweł Huelle będzie podpisywał swoją nową powieść pt. Śpiewaj ogrody, która ukazała się ostatnio nakładem wydawnictwa Znak. Kolejna okazja do zobaczenia sztuki nadarzy się w niedzielę, 19 stycznia o 17.00, a potem przez cały następny weekend. Bilety kosztują 35 zł (ulgowy) i 40 zł (normalny).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + osiemnaście =