Roztańczona Łeba

turniej-lebaDo miasta, które kojarzy się przede wszystkim z wydmami, zjadą się tancerze z całej Polski. Już VIII edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Nowoczesnego będziemy mogli zobaczyć w hali widowiskowo-sportowej w Łebie. Trójmiasto reprezentować będą zespoły z Gdańska i Gdyni. Impreza potrwa 2 dni – 18 i 19 stycznia.

Swoich sił będą próbować zarówno zespoły, duety, jak i tancerze solowi. Jednak prócz możliwości zdobycia nagród będzie to okazja do zaprezentowania się szerszej publiczności. Nie zabraknie zespołów z Gdańska i Gdyni. Ich konkurenci przyjadą z: Barlinka, Rzeszowa, Starogardu Szczecińskiego, Malborka, Olsztyna i wielu innych miast Polski. Będzie to swoisty przegląd polskiej sceny tanecznej młodego pokolenia.

Pierwszego dnia uczestnicy zmierzą się w kategoriach takich jak taniec współczesny, disco dance oraz „inne formy tańca”. Ta ostatnia grupa została utworzona z myślą o tych, których występy nie kwalifikują się do zaproponowanego podziału. Drugi dzień będzie mijał w rytmach hip-hopu, dancehallu, a nawet bboyingu. Zwieńczeniem imprezy będzie uroczyste wręczenie nagród.

 To jednak nie wszystkie atrakcje. W przeddzień festiwalu (17.01.) odbędą się warsztaty, prowadzone przez samych jurorów konkursu! Są to nie tylko doświadczeni tancerze, ale osoby wciąż obracające się w świecie artystycznym. Z pewnością więc nie zawiodą oczekiwań. Będzie to okazja do poszukania nowych źródeł inspiracji, tak ważnej dla tancerzy.

Zespoły są już dawno zarejestrowane, pozostaje zatem trzymać kciuki i śledzić losy tych trójmiejskich! Chętnych zapraszamy oczywiście na widownię.

Więcej informacji o samym przebiegu imprezy znajdziecie tutaj.

Jesteście ciekawi jak zaprezentował się Gdańsk?
Oto wyniki:
I miejsce w kat. „inne formy tańca” – formacja The Unlimited (Gdańsk)
I miejsce wśród duetówKlaudia Raszeja i Tomasza Tyżaj (The Unlimited)
I miejsce w mini formacjach – trio (Maria Klimiuk, Klaudia Raszeja, Weronika Stadnik– The Unlimited)
I miejsce w „solo inne formy tańca” – Klaudia Raszeja
II miejsc w tej samej kat. – Maria Klimiuk
I miejsc w tańcu współczesnym – Weronika Stadnik
II miejsce w street dance – formacja Dance Avenue (Gdańsk)

Narzekać chyba nie możemy. Pozostaje życzyć dalszych sukcesów i oglądać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 1 =