Premiery w Heliosie 17.01 – 23.01

premieryMGJak co roku, styczeń jest miesiącem, w którym w kinach dzieje się naprawdę wiele. Sporo dobrych premier już weszło na ekrany. W tym tygodniu widzowie najchętniej oglądali pierwszą część „Nimfomanki”, „47 Roninów” oraz „Wilka z Wall Street”.  Kolejny tydzień dostarczy nam trzy premiery, które z pewnością ubogacą już i tak dobry repertuar. Jakie tytuły pojawią się na ekranie? Zapraszam na przegląd heliosowych premier!

Ben Stiller jest człowiekiem, który żadnej filmowej pracy się nie boi. W swoim bogatym CV może się pochwalić udziałem w wielu serialach i filmach. To jednak nie wszystko. Zdarzyło mu się wielokrotnie pracować przy produkcji, reżyserii i scenariuszu. Wspomniałem o tym przy okazji premiery filmu „Sekretne życie Waltera Mitty”. W nim to właśnie Ben Stiller nie tylko zagrał główną rolę, ale podjął się także reżyserii. Film opowiada historię Waltera Mitty’ego – skromnego fotoedytora o niezwykłej fantazji. Dzięki sile swej wyobraźni przeżywa on niesamowite perypetie. Pewnego dnia jego marzenia nabierają niepokojąco realnych kształtów. Walter Mitty na własnej skórze przekona się, że bycie bohaterem w prawdziwym życiu wcale nie jest takie proste. Stiller do współpracy zatrudnił Steve’a Conrada, który jest odpowiedzialny za scenariusz. Panowie stworzyli remake klasycznej komedii z 1947 roku, którą do niedawna emitowała stacja telewizyjna Ale Kino! W oryginale, reżyserii podjął się Norman McLeod, a na ekranie podziwiać mogliśmy między innymi Ann Rutherford, Borisa Karloffa i Danny’ego Kaye’a. Podejrzewam, że remake Bena Stillera przypadnie Wam do gustu. Widzowie lubią wielowątkowe, zapierające dech w piersiach historie. Na uwagę zasługują także niesamowite zdjęcia i soundtrack, który zaprasza nas dźwiękami do świata wielkich marzeń głównego bohatera.

Wojciech Smarzowski, po dobrze przyjętej „Drogówce”, powraca na duży ekran. Swój nowy film – „Pod Mocnym Aniołem” – reżyser oparł na uhonorowanej Nagrodą Literacką Nike powieści Jerzego Pilcha. To nie tylko historia o piciu, ale przede wszystkim opowieść o samotności i nieciągłości czasu. Główny bohater filmu – pisarz Jerzy (Robert Więckiewicz) – jest alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym pisarz uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Jerzy zakochuje się w młodej kobiecie (Julia Kijowska). Wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Nałóg okazuje się jednak silniejszy. Pewnego dnia idzie do baru i z powrotem zaczyna pić. Wkrótce trafia na odwyk. Tam spotyka doktora Granadę (Andrzej Grabowski) oraz innych pacjentów ( między innymi: Jacek Braciak, Kinga Preis, Marian Dziędziel, Marcin Dorociński, Arkadiusz Jakubik), tworzących barwną galerię postaci. Jedną z metod leczenia doktora Granady jest czytanie wcześniej spisanych opowieści o czasach, kiedy się piło. Czy terapia przyniesie zamierzone skutki? Jak mówi Smarzowski – Każdy sam po obejrzeniu tego filmu musi odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki ma stosunek do alkoholu. Esteci i abstynenci będą mieli z tym filmem trudniej. Wszystkich jednak serdecznie zapraszamy na „Pod Mocnym Aniołem”. Radzimy szybciej zrobić rezerwację, bo filmy Smarzowskiego zawsze cieszą się ogromną popularnością wśród widzów.

Na koniec coś dla najmłodszych widzów. Poznajcie „Robaczki z Zaginionej Doliny”! W malowniczych krajobrazach Prowansji , wśród pozostałości po niedzielnym pikniku, wybucha wojna mrówek. Armia Czarnych rywalizuje z Czerwonymi o wielki skarb – pudełko pełne kostek cukru. Nieoczekiwanie, w ich zmagania miesza się niesforna mała biedronka, która zgubiła rodziców. Przyłącza się ona do Czarnych i wspólnie z nimi broni skarbu przed armią Czerwonych. To daje początek niezwykłych przygód małej biedronki i jej przyjaciół w Zaginionej Dolinie. Hélene Giraud i Thomas Szabo przedstawiają pierwsze na świecie połączenie realistycznych ujęć przyrody z generowaną komputerowo animacją 3D! Sympatyczni bohaterowie, ogromna dawka humoru i wartka akcja sprawią, że z miejsca pokochacie „Robaczki z Zaginionej Doliny”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + dwanaście =