Julia Marcell w sopockim klubie SPATiF

julia-marcellJulia Górniewicz to polska piosenkarka, pianistka, gitarzystka i kompozytorka mieszkająca i nagrywająca w Niemczech. Fani jednak znają ją pod pseudonimem Julia Marcell. Już niebawem będziemy mogli ją usłyszeć w sopockim klubie SPATiF.

Julia Marcell wykonuje utwory alternatywne w aranżacjach opartych o fortepian lub gitarę elektryczną. Komponować zaczęła już w wieku czternastu lat, jednak na pianinie zaczęła grać dopiero niespełna 12 lat temu. W 2007 roku z pomocą fanów uzbierała 50 tysięcy dolarów na nagranie albumu i tym samym rok później ukazał się jej debiutanckie „It Might Like You”.

Piosenkarka jest  laureatką Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego oraz jest nagrodzona Fryderykiem 2012 w kategorii Muzyka alternatywna i Paszportem „Polityki” 2011 w kategorii Muzyka popularna. Nagrodę tę otrzymała wspólnie z Maciejem Szajkowskim. Zdaniem jury, „udowodniła, że karierę w muzyce pop można robić samodzielnie i na własnych zasadach. Została uhonorowana za w pełni autorskie i nowoczesne podejście do tworzenia muzyki”. Utwory Julii Marcel spotkały się z uznaniem publiczności, dziennikarzy oraz ludzi związanych z kulturą nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Oprócz własnych piosenek, pisze także muzykę do teatru i filmu. Trzy lata temu podjęła współpracę z reżyserem teatralnym Krzysztofem Garbaczewskim, dla którego napisała i wykonała na żywo muzykę do spektakli Kamienne niebo zamiast gwiazd oraz Kronos. W dorobku artystycznym Julii Marcell znajduje się również muzyka filmowa.  Skomponowała całą muzykę do filmu Przemysła Wojcieszka „Jak całkowicie zniknąć”.

Julia wraz ze swoim zespołem koncertuje na całym świecie. Wystąpiła na wielu festiwalach w Niemczech, Holandii, Portugalii, czy Japonii. Tym razem zaśpiewa nieco bliżej swojego rodzinnego miasta. W najbliższy czwartek zobaczymy ją w duecie z Mandy Ping Pong w sopockim klubie SPATiF.

Kiedy: 16 lutego 2017 r.

Gdzie: Klub SPATiF, Sopot

Bilety: 30zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *