KIASMOS tour: pierwszy przystanek SFINKS700

Wszyscy miłośnicy muzyki elektronicznej spotykają się już 17 lutego w Sopockim Forum Integracji Nauki Kultury i Sztuki. Pochodzący z Islandii duet Kiasmos od koncertu w Sfinksie rozpocznie swoją pierwszą w 2017 trasę.

Powstały w 2009 roku projekt Kiasmos współtworzą zdobywca nagrody BAFTA, multiinstrumentalista Ólafur Arnalds i Janus Rasmussen. Ich muzyka to kompilacja solowych partii m.in. fortepianu i synth–heavy electro popu.

Ich pierwsza EP z singlem „Thrown” została wydana w 2012 roku. Na debiutancki album zatytułowany „Kiasmos” fani musieli czekać do 2014 roku.  Płyta została wydana nakładem londyńskiej wytwórni Erased Tapes Records. Materiał powstał we własnym studio nagraniowym Ólafura Arnaldsa w Reykjaviku. Usłyszymy na nim dźwięki perkusji i kwartetu smyczkowego oraz syntezatory, automaty perkusyjne i tape delay’e. W listopadzie 2015 roku muzycy wydali kolejne EP, tym razem zatytułowane „Swept”, na którym usłyszeć można materiał zawierający trzy nowe utwory i remix duetu Tale Of Us. Ostatni singiel pt. „Orgoned” produkcji Late Night Tales pochodzi z czerwca zeszłego roku.

Nie jest to pierwsza wizyta Arnaldsa i Rasmussena w Polsce. Po gorącym przyjęciu na festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach latem 2015 roku, polska publika miała okazję usłyszeć ich muzykę rok później, podczas pierwszego klubowego koncertu w warszawskiej Progresji. Po długiej trasie koncertowej z autorskim materiałem, Sopot okazał się pierwszym miastem przewidzianym podczas nowej trasy w formule dj set. Po koncercie w Sfinksie muzycy zagrają jeszcze w Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Kolejne występy zaplanowane są już w Izraelu, Australii i Anglii. Znając muzykę Kiasmos, można spodziewać się hipnotyzującego DJ setu!

Kiedy: 17 lutego 2017 r., 22:00

Gdzie: Sfinks700, Mamuszki 1, Sopot

Wstęp: Bilety dostępne w sprzedaży w cenach 29 / 35 / 45 zł na Biletomat.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *