Postępowy Sylwester w Gdyni

sylwekgdyniaJuż w ten weekend prezydent miasta Gdynia zaprasza na wyjątkową imprezę Sylwestrową. Na scenie przy Skwerze Kościuszki wystąpią takie gwiazdy jak Gentelman!, Fisz Emade Tworzywo i Dawid Podsiadło.

Noworoczne imprezy organizowane przez władze miasta często pozostawiają pewien rodzaj niesmaku. Wybiera się gwiazdy, które lata świetności mają dawno za sobą, starając się tym samym zaoszczędzić kilka groszy. Jednak prawdziwym zaskoczeniem była informacja o artystach tegorocznego Sylwestra pod chmurką w Gdyni. Prezydent Wojciech Szczurek widocznie ma pod sobą sztab znakomitych ludzi, którzy wykazali się poczuciem smaku i dobrego gustu muzycznego. Fisz Emade i Podsiadło to tegoroczni bohaterowie, dla których rok 2016 obfitował w dobre koncerty. Szczególnie dobrą passę ma wspomniany Dawid Podsiadło, którego trasa koncertowa obiegła cały kraj i cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem. Warto wyróżnić także zespół, który – mimo że mało znany – ma duży potencjał i życzymy mu dalszych sukcesów. Mowa o formacji Gentelman!, stworzonej w 2007 roku. Po kilku wzlotach i upadkach prezentuje dziś naprawdę świeży i dobry kontent.

Z pewnością znajdą się krytyczne oceny takiego wyboru artystów. Nie prezentują oni typowo tanecznych utworów muzycznych, z którymi może kojarzyć się karnawał. Jakość ich utworów znacznie przekracza jednak puste ballady o korzystaniu z życia i czerpania radości z danej chwili. A jeśli to dalej was nie przekonuje, to pomyślcie, że obecnością na Sylwestra w Gdyni zaoszczędzicie ponad 300 zł (bo tyle kosztują bilety na koncerty Dawida Podsiadło i braci Waglewskich).

Bardzo cieszymy się, że Gdynia jest miastem postępowym. Nie wykonała – jak większość dużych miejscowości – kroku w tył, a skoczyła o kilkanaście lat do przodu, zostawiając daleko za sobą takie metropolie jak Gdańsk, Warszawa i Kraków.

Kiedy: 31 grudnia 2016r., godz 21:00

Gdzie: Skwer Tadeusza Kościuszki, Gdynia

Bilety: Free

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − siedem =