Budujemy CV! Warsztaty, staże i praktyki – GRUDZIEŃ

umiejętnościKoniec roku to dla wielu ludzi czas rozterki nad straconymi godzinami życia. Patrzymy w przeszłość, analizujemy, podsumowujemy i często… mamy do siebie wyrzuty.  Czy coś dla siebie zrobiłem? Czy coś osiągnąłem? Czy którekolwiek z moich dokonań choć o krok przybliżyło mnie do wymarzonej przyszłości?
Jeżeli już dziś wiesz, że twoje wewnętrznie sprawozdanie nie wypadnie kolorowo – masz czas by to zmienić! Oto przegląd darmowych szkoleń, warsztatów, praktyk, pracy, które nie tylko dadzą ci satysfakcję, ale i urozmaicą twoje CV.

Twoja firma w social mediach

Im więcej słyszysz od znajomych o tym jak ciężko znaleźć pracę, tym więcej myślisz o założeniu własnej firmy. Twój świetny pomysł, może jednak nie dać ci przewidywanych zysków, jeśli od początku nie zadbasz o jego dobrą promocję, która obecnie oznacza głównie działalność w social mediach. Pewnie o pisaniu postów, obsługiwaniu grup i udostępnianiu ckliwych cytatów na swojej tablicy wiesz już wszystko, jednak dobra obsługa profilu twojej początkującej firmy to zupełnie co innego.

Paulina Wółkowska i Sławomir Wojciechowski są twórcami SociaLove. Firmy, która ma już za sobą już dość dużo doświadczenia w szeroko pojętym obszarze komunikacji społecznej firm i jej obsługi. Świadczy o tym współpraca z takimi firmami jak Auchan, Leroy Merlin, CCC, czy JYSK. O tym jak pracują opowiedzą na warsztatach organizowanych przez Biuro Karier UG. Oprócz zasad komunikacji marek w sieci i kreowaniu ich wizerunku, dowiesz się też m. in. jak dbać o bezpieczeństwo.

Jakkolwiek wysoko oceniasz swoje umiejętności korzystania z Facebooku, taka pomoc specjalistów z doświadczeniem, może pokazać ci nowe drogi lub chociaż pobudzi twoją kreatywność.

Organizator: Biuro Karier UG

Kiedy: 21 grudnia 2016, godz. 12.00-16.00

Szczegóły: http://bk.ug.edu.pl


Poradnik blogera. WordPress w szczegółach

Jeżeli pracujesz na WordPressie (czy to z przyjemności, czy  z przymusu), to siódme spotkanie WordUp Trójmiasto jest właśnie dla ciebie – tym bardziej jeśli nie wiesz jeszcze czym są preprocesory CSS:SAAS, czy plik .htaccess. Organizatorzy obiecują wyjaśnić to wszystko w przystępnej formie, pokażą ich korzyści i sposoby na ich osiągnięcie. Ta wiedza z pewnością przyda się w pracy, chociażby poprawiając szybkość ładowania strony. W formularzu zgłoszeniowym można również zadać wszelkie pytania, na które organizatorzy postarają się odpowiedzieć w jednej części spotkania.

Organizator: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny

Kiedy: 14 stycznia 2017, godz. 16.00-19.00

Szczegóły: http://wptrojmiasto.pl/

 

Wolontariat, staże i praca. Europejski Korpus Solidarności

Wielu z nas marzyło o tym, by przystąpić do międzynarodowego programu praktyk, wolontariatu czy pracy. Zdaje się, że nowy pomysł Unii Europejskiej da ku temu większe możliwości. Europejski Korpus Solidarności ma łączyć młodych obywateli Europy (18-30 lat), którzy chcą pracować na rzecz światowej solidarności – projekty rozwijające tę ideę zostaną wyselekcjonowane przez Komisję Europejską, po czym ich wykonawcy uzyskają dostęp do bazy członków korpusu, do którego można dołączyć.
Oferowane wolontariaty i możliwości pracy mają dotyczyć m.in. takich projektów jak wsparcie przy odbudowach szkół, czyszczenie lasów, czy pomoc azylantom i ośrodkom gminnym. W przypadku wolontariatu otrzymasz zwrot kosztów podróży, ubezpieczenia, zakwaterowania i utrzymania. Za staż, praktykę czy pracę przysługiwać będzie ci dieta, normalna wypłata zgodna z zasadami danego kraju.

Dla wielu z nas może to być spełnienie marzeń o wakacyjnym wolontariacie w innym kraju, czy zdobyciu doświadczenia zawodowego, które może być istotną treścią naszego CV. Oczywiście nie bez znaczenia jest możliwość poznania języka.

Organizator: Unia Europejska

Kiedy: rozpoczęły się zapisy internetowe

Pierwsze wyjazdy planuje się na najbliższy czerwiec, a więcej szczegółów znajdziecie pod adresem: https://europa.eu/youth/solidarity_pl

 

Doświadczenie. Od teorii do praktyki

Kolejny raz siadasz wieczorem nad podręcznikiem, któregoś z przedmiotów i zastanawiasz się: po co mi to. Każdy student dobrze zna uczucie wkuwania teorii, która, jak się zdaje, nigdy się nam nie przyda.
„Zwolnieni z teorii” to projekt, który ma zachęcić do szukania doświadczeń, poprzez realizację własnych inicjatywy społecznych. Pomysłodawcy zakładają, że twórcze rozwiązanie problemu danej społeczności, wsparte datkami lokalnych parterów, może dać nam cenne doświadczenie i pozwoli wykorzystać teorię w praktyce.
W tym projekcie bardzo wiele zależy od ciebie, ale rejestracja w programie oznacza uzyskanie większej „publiczności”, która przygląda się twoim działaniom, a najlepszym projektom przyznawane są „Złote Wilki”.  Zwycięzców typuje specjalna komisja ( w niej m. in. Bogusław Chrabota – dziennikarz, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”), a nagrody wręczali do tej pory m.in. Prezydent RP Bronisław Komorowski czy  Wicepremier i Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki. Oprócz cennych doświadczeń zyskujemy więc też pewną „sławę”, która może dać nam zyski w przyszłości. Sami organizatorzy i pomysłodawcy projektu – Social Wolves – polski edukacyjny startup społeczny znalazł się na liście Forbes 30 Under 30 Europe obok m.in. Adele.

Jeżeli więc tylko masz w głowie jakikolwiek pomysł (na stronie znajdziecie wszystkie zrealizowane projekty), który mógłby coś zmienić w twoim środowisku, na twoim osiedlu, w twoim mieście – warto pomyśleć o uczestnictwie w tym projekcie. Niczego nie stracicie, a na pewno zyskacie. Ile? To już będzie zależało od was.

Organizator: Social Wolves

Kiedy: trwają zapisy

Szczegóły: http://zwolnienizteorii.pl

 

Realizując projekt, zrealizuj swoją przyszłość. Granty

Zawsze byłeś liderem w grupie? Masz świetne pomysły? Chcesz zmienić coś w otaczającym cię świecie? Lubisz organizować?
Właśnie rusza projekt grantowy „Czas na staż?”, w którym mogą brać udział również studenci. Założeniem tego programu jest poszukiwanie nowych pomysłów na rozwiązanie stałego problemu – jak znaleźć pracę od razu po zakończeniu studiów.  Opracowując takie rozwiązanie masz szansę otrzymać grant na jego testowanie o średniej wysokości (uwaga!) 50 000 zł.

Jeżeli macie ciekawe pomysły – piszcie i próbujcie. Być może uda wam się zmienić rzeczywistość, a przy okazji zyskać duże doświadczenie w realizacji projektu unijnego na niemałą sumę. Do dzieła!

Organizatorzy: Biuro Karier UG, Inkubator Innowacji Społecznych Białostockiej Fundacji Kształcenia Kadr w partnerstwie z Narodowym Forum Doradztwa Kariery, Fundacją Gospodarczą w Gdyni i Związkiem Rzemiosła Polskiego

Kiedy:  trwają zapisy

Szczegóły na stronie http://www.czasnastaz.edu.pl/ oraz w Studenckim Punkcie Obsługi Innowatora S-POI w Biurze Karier Uniwersytetu Gdańskiego (krzysztof.michalski@ug.edu.pl)

 

To tylko niektóre z możliwości. Jeżeli żadne z nich ci nie odpowiada – szukaj lub czekaj na kolejną dawkę możliwości w następnym miesiącu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 2 =