Sopot Jazz Festival

sopotjazzfest2016Już po raz drugi w Sopocie odbędzie się niezwykłe wydarzenie spod szyldu Sopot Jazz Festival. Opiekę nad tą edycją sprawuje legendarny amerykański saksofonista: Greg Osby. Festiwal rozpocznie się 13 października w Teatrze Wybrzeże, a otworzy go występ szwedzkiej wokalistki– Emilie Weibel. Wystąpi ona z gościem specjalnym, czyli Urszulą Dudziak.

Osby jest orędownikiem poszukiwania i przedstawiania szerszej publiczności artystów, którzy stoją u progu swojej kariery muzycznej. To będzie również jedno z zadań na tegorocznej edycji. – Byłbym zachwycony, gdyby udało się nam zadziałać jak trampolina do kariery dla dużej grupy ogromnie uzdolnionych artystów z różnych zakątków świata – powiedział Greg. Oprócz promocji debiutantów, zaprezentuje także artystów o ugruntowanej pozycji.
Po koncertach inauguracyjnych zobaczymy młodego akordeonistę z Portugalii:  Joao Barradasa. Na scenie będą mu towarzyszyć Andre Rosinha i Bruno Pedroso.
W następnych dniach koncerty będą odbywać się w sopockim Grand Hotelu. Drugiego dnia wysłuchamy Felixa Peikli, Joe Doubledaya, Rossano Sportiello, Russela Halla oraz Ralpha Petersona, a na zakończenie wieczoru wystąpi jeden z nielicznych improwizujących na świecie kwartetów smyczkowych: Atom String Quartet (Dawid Lubowicz, Mateusz Smoczyński, Michał Zaborski i Krzysztof Lenczowski).

W ostatnim dniu będzie można posłuchać muzyki nowojorskiego trio Petrosa Klampanisa, a dołączy do niego Zbigniew Namysłowski. W finale wydarzenia Sopot Jazz Festival zobaczymy natomiast Blue Note.

Większość artystów wystąpi po raz pierwszy w Polsce. Organizatorzy wydarzenia przygotowali uczestnikom ogrom atrakcji, od warsztatów po spotkania z artystami na jam session kończąc.

Gdzie: Sopot

Kiedy: 13-15 października 2016 r.,

Bilety: 80 zł (ulgowy), 90 zł (normalny)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 2 =