Posmakuj Gdańsk podczas Nocy Restauracji

1567334__krNoc Restauracji to głównie gwarancja smaku. Podczas wydarzenia najlepsze restauracje w Gdańsku będą otwarte do późnych godzin nocnych. Udział w imprezie deklaruje dwadzieścia lokali. Pysznych potraw w wyjątkowych okolicznościach spróbować będziecie mogli już 20 maja.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji Nocy Restauracjizioła. Szefowie kuchni posiadają swoje ulubione, po które sięgają najczęściej, a użycie danych przypraw staje się charakterystycznym elementem ich kuchni. – „W tegorocznej edycji wspólnie z szefami kuchni postaramy się odczarować sekrety smaków ziół, które można zerwać w przydomowym ogródku, jak i tych zamorskich. Ważne jest, żeby panować nad smakiem i komponować go, umiejętnie używając bogactwa natury i kultury danego regionu” – podkreśla organizator całej akcji, Hubert Gonera.

W tym roku do przedsięwzięcia dołączyła kolejna restauracja – Eliksir, która znajduje się w gdańskim Garnizonie przy ulicy M. Hemara 1. Jej szef kuchni –Paweł Wątora przyznaje, że stara się budować bogate kompozycje smakowe, by podnieść doznania smakoszy. – „Ziołem, które w tym celu często stosuję, jest trybula. Trybula przez swoją delikatność nie wytrzymuje przechowywania, dlatego mało kto jej używa. Jest ona, obok estragonu, podstawą smaku sosu bearnaise. […] Z pewnością wykorzystamy ją również do stworzenia smaku dania podczas Nocy Restauracji” – przyznaje Wątora.

Lista uczestniczących restauracji i propozycje Dań Nocnych, a także godziny otwarcia są dostępne na stronie Noc Restauracji 2016.

Kiedy: 20 maja 2016 r., godz. 19:00-02:00

Gdzie: Gdańsk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *