PRZEGLĄD WEEKENDOWY 13.05-15.05

technikaliaWielkimi krokami zbliżają się tegoroczne juwenalia w Trójmieście. To oznacza, że czas na rozluźnienie, odejście od szarej rzeczywistości i wyśmienitą zabawę w gronie znajomych (i nieznajomych). W ten weekend najlepiej spożytkować energię na juwenaliowych koncertach, ale nasza redakcja przygotowała jeszcze kilka innych propozycji, które powinny Was zaciekawić.

PIĄTEK

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w imprezie studenckiej organizowanej przez Politechnikę Gdańską – Technikalia 2016. W piątek, 13 maja, na teranie Placu Zebrań Ludowych, zostaną zwieńczone wydarzenia organizowane przez Samorząd Studentów Politechniki. Odbędzie się Koncert Główny, na którym wystąpią jedne z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów. Na scenie zagrają: Jelonek, Łąki Łan, Happysad oraz T.Love. Nie możecie tego przegapić!

Na godz. 21.00 zapraszamy do Buffetu (Gdańsk, ul. Doki 1) na afykańsko-bębniarsko-dubowy wieczór! Zacznie się od występu trójmiejskiej grupy Cocodjembe & Nandaloo razem z gośćmi: niebywałej klasy tancerką afro – Anetą Szlachetą oraz z djembefolą Jakubem Lichwą z zespołu Tiriba! Po odpowiedniej dawce zachodnioafrykańskiego folku i karabinowych solówek na djembe przejdziemy do cięższych dubowych brzmień. Wystąpi trio Dub Whale, w którym usłyszymy prawdziwy Dub na żywych instrumentach! Wstęp 15 zł.

Dla fanów oldschoolowej muzyki w Old Gdansk Beer Pub & Caffe (Gdańsk, Piwna 56/57) wystąpi trójmiejski bluesman  Jarosław Ziętek na koncercie Blues In Old Gdańsk. W programie  blues,  ballady,  rock’n’roll, utwory  autorskie, a także kompozycje znanych zespołów m.in.  The Beatles, Boney M, Bob Marley oraz legendy  polskiej estrady  muzycznej. Zbiórka o godzinie 19.00 pod klubem. Wstęp wolny.

SOBOTA

W sobotę dalszy ciąg trójmiejskich juwenaliów. Studencka impreza nie będzie miała końca. Ostatni dzwonek przed egzaminami na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym będzie w tym roku trwać 4 dni. Na Koncercie Głównym Medykaliów 2016 wystąpią tacy artyści jak MOA czy EDZIO. Jednak to nie koniec niespodzianek. Studenci GUM-edu postarali się o różnorodność w ten szalony dzień po to, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Miłośnicy mocnych brzmień nie mogą przegapić koncertu heavymetalowych Acid Drinkers. Natomiast wszyscy, którzy kojarzą Marcina Pawłowskiego czyli Pawbeatsa, polskiego kompozytora, muzyka,a także producenta muzycznego o godzinie 20:30 powinni przyjść pobawić się razem z nim przy al. Zwycięstwa 41/42.Wstęp wolny !

Przenosimy się do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, w którym pojawi się syryjski muzyk, prawdziwa gwiazda rodzimego Ra’s al-‘Ayn – Omar Souleyman.   Jego twórczość jest połączeniem tradycyjnej, arabskiej, bardzo tanecznej muzyki weselnej z europejskim brzmieniem muzyki elektronicznej. Wszystkich fanów ekscentrycznych brzmień zapraszamy na godzinę 20.00. Bilety w przedsprzedaży 40 zł, a w dniu koncertu 50 zł.

 

omarNIEDZIELA

Do wakacji został miesiąc, dlatego warto zadbać o formę. A gdzie zrobicie to lepiej niż na 2. PZU Gdańskim maratonie? Ustawcie się z nami na starcie o godzinie 9:00 pod AMBEREXPO. Pomóc może każdy! Nawet jeśli maraton nie jest dla was, warto pobiegać na bieżni, orbitreku czy przejechać się na rowerku . Zróbcie to w ramach akcji „Podziel się kilometrem”. Za każdy przebiegnięty kilometr podczas weekendu 2. PZU Gdańsk Maratonu firma PZU przeznaczy 10 złotych na Hospicjum im. ks. E.  Dutkiewicza SAC.

Gdy po szczytnym spalaniu kalorii zgłodniejecie, uzupełnijcie kalorie. W Starym Maneżu od godziny 11 do 19 odbywa się kolejna edycja Smakuj Trójmiasto. Tym razem edycja Vege! Pełno ziół, jedzenia typu slow food, wskazówek żywieniowych i warsztatów. Wstęp 5 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + jeden =